Psycholog - wsparcie podczas epidemii

25.06.2020 r.

Kochani Rodzice,

Dzisiaj chciałabym przekazać Państwu porcję ćwiczeń z obszaru emocji oraz informacje na temat funkcjonowania mózgu w emocjach. Mam poczucie, że taka wiedza jest ogromnie pomocna w lepszym rozumieniu siebie i dzieci, daje szerszą perspektywę patrzenia na trudne zachowania, które pojawiają się  pod wpływem np. złości czy strachu. I tu, mam wrażenie, ważna i odpowiedzialna droga przed nami. Dzieci bardzo potrzebują dorosłych, którzy pomogą im rozpoznawać uczucia, zaakceptować je, wyrazić oraz wyregulować. Ważne jest, żeby młody człowiek wszedł w dorosłość z przekonaniem, że wszystkie emocje są ważne i potrzebne. Bywają trudne i nieprzyjemne w doświadczaniu, ale każde uczucie nam o czymś mówi, jest drogowskazem naszych zaspokojonych i niezaspokojonych potrzeb. Owocnej, wspólnej drogi w świecie emocji zatem Państwu życzę!

Data dodania: 2020-05-11 09:00:12
Data edycji: 2020-06-26 09:27:34