Godzina dla Ziemi

Uwaga rodzice i dzieci, ważna informacja.

Już od 13 lat w ostatnią sobotę marca odbywa się finał największej ekologicznej akcji na świecie. Godzina dla Ziemi.

Zachęcamy do symbolicznego zgaszenia światła w geście solidarności z ideą ochrony naszej planety. Jutro o 20.30 wyłączmy światło i pamiętajmy, że jesteśmy częścią wielkiego ekosystemu, a Ziemia to nasz wspólny dom.

Niech Panda która do niedawna była skrajnie zagrożona wyginięciem, przypomina nam że warto.

Dziś proponujemy, by dzieci zastanowiły się, czego potrzebuje nasza planeta, żeby być szczęśliwą. Aby uzyskać odpowiedź, wykorzystamy  pracę plastyczną, która nawiązuje do 7 Celu Zrównoważonego Rozwoju – Czysta Energia.

Będzie to konstrukcja mobilna, którą możemy zawiesić na świeżym powietrzu i obserwować, jak siła wiatru porusza nią, a koraliki mienią się w słońcu.

Do pobrania – Pomocnik „Jak oszczędzać energię?”

Data dodania: 2020-03-27 08:32:22
Data edycji: 2020-03-27 08:43:44