Zwierzęta egzotyczne cz 5

„Czy potrafimy rozpoznać zwierzęta?”

1. „Co to za zwierzę?”. Spróbujcie rozwiązać zagadki słowne. Za każdą dobrą odpowiedź buziak. Potem wymyślcie własne np. poprzez opis danego zwierzęcia. (załącznik)
  2. „Odgłosy zwierząt”. Spróbujcie odgadnąć jakie to zwierzę naśladując jego głos lub sposób poruszania się. Za każde poprawną odpowiedź promienny uśmiech. Po zabawie zachęcamy do obejrzenia #CzyWieszJak #NaukaZwierzat #ZwierzetaDlaDzieci Zwierzęta dla dzieci w Afryce - Odgłosy zwierząt Safari
  3. „Rajskie ptaki”. Są niezwykle piękne i żyją w dalekich tropikalnych lasach. Mają przepiękne kolorowe ubarwienie i posiadają niezwykle ozdobne pióra, czasem na głowie, czasem na ogonie. Zdecydowanie ładniejsi i bardziej kolorowi są panowie, panie mają mniej barwne pióra. Zabawa: „Piórka”. Pomoce: kolorowe pióra lub kawałki kolorowej krepiny. Dwie osoby siadają naprzeciwko siebie na dwóch końcach stołu. Za pomocą mocnego oddechu przenosimy piórko na przeciwną stronę. Jeśli stół jest za mały możemy przenieść się na podłogę. Po skończonej zabawie możemy piórka przykleić do kartki, dorysować głowę i rajski ptak gotowy.
  4.  „Kolorowy eksperyment”. Potrzebne: mleko, kolorowe barwniki, płyn do zmywania, patyczki do uszu. Mleko wylej na głęboki  talerz, za pomocą pipety lub słomki nakap kilka kolorowych kropli na mleko. Zamocz patyczek w płynie i włóż do mleka. Zobacz co się stanie?
  5. „Miś” Wydrukuj szablony do wykonania misia. Jeśli nie masz drukarki, odrysuj odpowiednią liczbę wyciętych kółek i wykonaj swojego misia wg wzoru. (załącznik) Zachęcamy też do wykonania karty -Połącz w pary (załącznik)
Data dodania: 2020-04-03 08:22:35
Data edycji: 2020-04-03 08:35:41