Zwierzęta egzotyczne cz 3

„Pobrykajmy razem”- Zapraszamy do wspólnej zabawy.

1. „Zwinny jak wąż”. Pomoce: mała piłeczka. Dziecko leży wygodnie na brzuchu i przesuwa się do przodu bez użycia rąk , popycha piłeczkę głową. Potem zaprasza do zabawy rodzica lub razem.
  2. „Szybki jak gepard” Leżymy na plecach, podnosimy ręce i nogi wyprostowane w górę i naśladujemy bieg geparda, machamy bardzo szybko, na hasło stop, odpoczywamy.
  3. „Powolny jak żółw”  Pomoce: poduszka. Dziecko na czworakach przemieszcza się po pokoju z poduszką na plecach tak aby nie spadła, potem zmiana i rodzic nosi poduszkę lub dziecko na plecach.
  4. „Sprytny jak małpka” Pomoce: ręcznik Dziecko siedzi, stopy bose i za pomocą palców stóp próbuje podnieść ręcznik potem  zwinąć raz jedną, raz drugą nogą. Można urządzić zawody z rodzicem, kto szybciej
  5. „Żabi skok” Dzieci skaczą jak żabki po pokoju, na hasło stop zatrzymują się i nabierają bardzo dużo powietrza i powoli wypuszczają. Powtarzamy kilka razy, rodzic może towarzyszyć , możemy sprawdzić kto skacze wyżej lub dalej.
  6. „Zebra” Pomoce: czarnobiały rekwizyt: chustka, szal, koc itp. Dziecko robi pelerynę z chustki i podskakuje po pokoju , na hasło stop zatrzymuje się wydaje dźwięki : prychanie, parskanie.
  7. „Cichy jak ryba” Dziecko kładzie się na plecach, zamyka oczy i wyobraża sobie siebie jak płynie w morskiej głębinie. Rodzic siada obok i masuje lekko plecy dziecka opowiada historię jak przyjemna jest woda i pływanie.
  8. Puzzle zwierzęta ( załączniki)
  9. Zapraszamy do stworzenia wspólnie książki o zwierzętach. Narysujcie lub wykonajcie ulubione zwierzę dowolną techniką. Opowiedzcie w kilku słowach o nim, dlaczego wam się podoba. Poproście rodziców o zapisanie tego na pracy lub zrobienie zdjęcia i wysłanie na adres mailowy przedszkola wraz z dopiskiem Planeta Marzycieli. Czekamy na wasze listy do piątku. Z nadesłanych materiałów złożymy książkę. Dziękujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy.
Data dodania: 2020-04-01 08:51:03
Data edycji: 2020-04-01 08:59:56