Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Zwierzęta egzotyczne cz 2

Zwierzęta egzotyczne cz 2

Zapraszamy do stworzenia wspólnie książki o zwierzętach. Narysujcie lub wykonajcie ulubione zwierzę dowolną techniką. Opowiedzcie w kilku słowach o nim, dlaczego wam się podoba. Poproście rodziców o zapisanie tego na pracy lub zrobienie zdjęcia i wysłanie na adres mailowy przedszkola wraz z dopiskiem Planeta Marzycieli. Czekamy na wasze listy do piątku. Z nadesłanych materiałów złożymy książkę. Dziękujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy.

„Pręgowane i łaciate”

  1. „Małe koty- duże koty”-Dziecko porusza się na czworakach po pokoju, na hasło „małe koty” podchodzi do rodzica, tuli się i miauczy, na hasło duże koty staje naprzeciw rodzica i straszy go rykiem lwa.
  2. Posłuchajcie fragmentu wiersza K. Nowickiej- „Niesforny kotek” i poproś dziecko aby policzyło wszystkie koty wymienione w wierszu. Czy wiesz jak wygląda: karakal i ocelot? Czym różnią się koty dzikie od domowych?( znajdź podobieństwa i różnice”
  3. Masażyk przy fragmencie wiersza J. Tuwima „Kotek” Zabaw się z dzieckiem postępując wg instrukcji: dziecko siedzi przed rodzicem potem zmiana.
  4. Zabawa „Koci grzbiet”. Dziecko wykonuje koci grzbiet, wykonujemy łuk, rodzic przechodzi pod nim a potem zmiana. Zabawę powtarzamy.
  5. „Paski, prążki, łaty”- praca plastyczna. Potrzebne będą 3-4 kartki żółte, pomarańczowe, brązowe, flamastry, kredki.  Pomaluj każdą  kartkę czarnym lub brązowym kolorem w inne wzory: prążki, paski, łaty, ciapki. Na drugiej stronie narysuj lub odrysuj rodzinę dowolnego dzikiego kota i wytnij lub poproś o pomoc rodziców.
  6. Kolorowanki „Koty”- załączniki.
Data dodania: 2020-03-31 08:20:17
Data edycji: 2020-03-31 12:01:07
Ilość wyświetleń: 191

"Powiedz mi, a zapomnę.

Pokaż mi, a zapamiętam.

Pozwól mi zrobić, a zrozumiem"

Konfucjusz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej