Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Zwierzęta egzotyczne cz 1

Zwierzęta egzotyczne cz 1

„Zwierzęta egzotyczne””- cz. 1.  Wszystkie proponowane zabawy są zgodne z planowanymi zamierzeniami. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

„Wyprawa do zoo”

  1. „Idziemy do zoo”. Można zwiedzić poprzez oglądanie książek na temat zwierząt egzotycznych, lub obejrzeć film np. „Moje małe zoo”- zwierzyniec Lulka. https://www.lulek.tv/vod. Po obejrzeniu spróbujcie wymienić zapamiętane zwierzęta.
  2.  „Nasze zoo”. Poszukajcie w domu figurek, zabawek pluszowych, zwierząt egzotycznych i zbudujcie z klocków mini zoo dla nich. Można przygotować zwiedzanie dla całej rodziny.
  3. Zabawa „Kangury”. Potrzebne torba z materiału na ramię  w niej dowolna mała pluszowa zabawka. Naśladujemy podskoki kangurów. Na hasło stop: kangury zatrzymują się i wyciągają zabawkę z torby i pokazują jak najwyżej stojąc na palcach. Hasło kangury, dziecko skacze w drugą stronę.
  4. „Co to za zwierzę?”  Przygotujcie  masę solną: 1 szklanka mąki, 1 szklanki soli, ½ szklanki wody, łyżeczka oleju. Należy wymieszać składniki i dobrze wyrobić masę. Potem można ulepić zwierzę, które najbardziej nam się podobało.
  5. Kolorowanka: Zwierzęta załączniki

Zapraszamy do stworzenia wspólnie książki o zwierzętach. Narysujcie lub wykonajcie ulubione zwierzę dowolną techniką. Opowiedzcie w kilku słowach o nim, dlaczego wam się podoba. Poproście rodziców o zapisanie tego na pracy lub zrobienie zdjęcia i wysłanie na adres mailowy przedszkola wraz z dopiskiem Planeta Marzycieli. Czekamy na wasze listy do piątku. Z nadesłanych materiałów złożymy książkę. Dziękujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy.

Data dodania: 2020-03-30 08:35:35
Data edycji: 2020-03-31 12:02:20
Ilość wyświetleń: 309

"Powiedz mi, a zapomnę.

Pokaż mi, a zapamiętam.

Pozwól mi zrobić, a zrozumiem"

Konfucjusz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej