Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Ziemia- Europa-Polska.

Ziemia- Europa-Polska.

Witam Was kochani ! Dzisiaj nasze ostatnie spotkanie. Dowiedzieliście się dużo o swojej planecie, na której żyjecie i na pewno będziecie o mnie dbali i stosowali się do różnych zasad, które poznaliście. Jutro będzie 1 maja  ważne święto obchodzone na całej kuli ziemskiej . Jemu poświęcone będą dzisiejsze zadania. Chciałabym Wam podziękować za 2 tyg. wspólnych przygód i w prezencie dostajecie zgodnie z umową dyplom „Przyjaciela Ziemi”. Do widzenia i życzę miłej zabawy.

Zadanie 1 „ Orzeł”

Pamiętacie jak w listopadzie rozmawialiśmy o najważniejszych dla Polski symbolach. Dzisiaj trochę  przypomnienia i utrwalenia. Poznajcie historię naszego symbolu narodowego orła. Poproście rodziców o przeczytanie legendy lub posłuchajcie bajki „Gniazdo białego orła” przygotowanej. https://www.youtube.com/watch?v=yMWBZkLlaa0 Po wysłuchaniu opowiedzcie dlaczego orzeł został naszym godłem ?

Zadanie 2„Barwy ojczyste”

Wysłuchajcie wiersza Cz. Janczarskiego- Barwy Ojczyste i powiedzcie jakie kolory ma flaga Polski. Który kolor jest na górze, a który na dole flagi?

Czesław Janczarski „Barwy Ojczyste”

Powiewa flaga,
gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze
biel jest i czerwień.
Czerwień to miłość,
biel - serce czyste.
Piękne są nasze
barwy ojczyste.

Zadanie 3 „Biało –czerwona”

Znajdźcie w domu ubrania, przedmioty białe i czerwone i ułóżcie flagę. Możecie też spróbować ułożyć ją z klocków lub zakrętek .Poproście rodziców o zrobienie zdjęcia i przesłanie na adres przedszkola.

Zadanie 4 „Symbole”

  • Potrzebne : karton biały i czerwony, patyczek, klej. Połączcie dwie kartki białą i czerwoną, przyklejcie do patyka. Pamiętajcie na górze biały na dole czerwony kolor. I flaga gotowa
  • Potrzebne: rolka po papierze, biała i czerwona kartka, klej, farba czerwona. Odrysujcie jedną dłoń na kartce białej, drugą  na czerwonej i wytnijcie. Rolkę pomalujcie lub oklejcie na czerwono. Złóżcie dłonie w kształcie orła i przyklejcie do rolki, możecie domalować oko i dziób.

Zadanie 5„Dodatkowe”

Wykonajcie zadania z załączonych plików. Pamiętajcie o wydrukowaniu swojego dyplomu. Jeśli nie zrobicie tego teraz to będzie na Was czekał po powrocie do przedszkola.

Dodatkowe materiały film IPNtv Kraków - Polskie Symbole Narodowe - Polak Mały

:https://www.youtube.com/watch?v=xQk8p7XY23A Niezwykłe lekcje rytmiki „Jestem Polakiem” https://www.youtube.com/watch?v=plug6OIrxRM

Data dodania: 2020-04-30 07:51:29
Data edycji: 2020-04-30 08:26:50
Ilość wyświetleń: 179

"Powiedz mi, a zapomnę.

Pokaż mi, a zapamiętam.

Pozwól mi zrobić, a zrozumiem"

Konfucjusz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej