Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Z książką na wesoło

Z książką na wesoło

Dzień dobry.

Rozpoczynamy na wesoło.

 

Dzisiaj trochę ruchu. Proponuję ćwiczenia gimnastyczne.

Skoki mniejsze i większe

  • Skoki przez drabinkę - Wykonaj drabinkę, np. z gazety. Wystarczy pociąć ją na 5-centymetrowe paski, które ułożycie na ziemi na wzór drabinki. Zadanie dziecka polega na sprawnym przeskakiwaniu kolejnych szczebelków.
  • Skoki przez linkę - To ćwiczenie bardzo pomaga w ćwiczeniu równowagi. Do tej zabawy potrzebna jest linka, którą musisz zamocować na wysokości 25–30 cm.
  • Kto wyżej - Rodzic stoi z ołówkiem lub markerem przy futrynie, a maluchy kolejno podchodzą i z wyciągniętą jedną rączką do góry w miejscu podskakują najwyżej, jak umieją. Wszystkie wyniki muszą być zaznaczone, a zwycięża dziecko, które podskoczyło najwyżej. Maluchy będą zadziwione, dokąd umieją dosięgnąć!
  • Spacerek - Puść maluchom muzykę i rzucaj im różne polecenia: „Zbieramy grzyby!”, a wtedy maluchy udają, że podnoszą coś z podłogi; „Gonimy motyle!” – smyki podbiegają i łapią niewidoczne motylki; „Zrywamy szyszki!”, a dzieciaki muszą podskakiwać i symulować obrywanie z gałęzi szyszek itd.

Malowanka na plecach.  Zabawa w parach.

Dzieci nawzajem (z rodzicem) "malują" sobie na plecach różne przedmioty i zgadują co to jest. Zaczynamy od prostych form, jak np. piłka, kwiatek, dom, przechodząc później do bardziej skomplikowanych jak np. bałwan, samochód, żaglówka.

 

Coś wesołego, koniecznie obejrzyj. Książka bez obrazków, czyta Maciej Stuhr


 

A teraz zabawa z głoskami: poszukaj w domu przedmiotów, które zaczynają się na głoskę K i G, R i L, S i Sz.

Ile głosek mają słowa: książka, kot, mucha itd., mamo, tato wymyśl swoje.

Jaką głoskę słyszysz na końcu wyrazu: dom, las, lis, kret, koń, noga, ucho, syn.

Jeśli już to opanowaliście, możecie pobawić się z dziećmi w łańcuszek – rodzic mówi dowolne słowo, dziecko słowo na ostatnią głoskę np.: dom – mydło – orzeł – itd.

 

I na koniec niezwykła książka:

 

Miłego dnia

Data dodania: 2020-04-24 09:10:23
Data edycji: 2020-04-24 09:17:29
Ilość wyświetleń: 224

"Powiedz mi, a zapomnę.

Pokaż mi, a zapamiętam.

Pozwól mi zrobić, a zrozumiem"

Konfucjusz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej