Czcionka:

A+A-

Kontrast:

W zgodzie z naturą

W zgodzie z naturą

Dzień dobry.

Przypomnijmy sobie jeszcze raz jak chronić naszą planetę.

 • Używaj dwóch stron kartki papieru do pisania lub rysowania. W ten sposób chronisz drzewa (z których robiony jest papier) przed wycinaniem i wytwarzasz mniej śmieci!

 • Zakręcaj wodę w kranie kiedy myjesz zęby. Bierz raczej krótki prysznic niż kąpiel. Dokręcaj krany. W ten sposób oszczędzasz wodę!

 • Zacznij segregować odpady w domu. W ten sposób ograniczasz ich ilość Posegregowane odpady to cenne surowce wtórne, które można ponownie wykorzystać.

 • Idąc na zakupy weź ze sobą własną torbę (najlepiej wykonaną z materiału) zamiast przynosić ze sklepu torebki plastikowe. W ten sposób wytwarzasz mniej śmieci!

 • Jeśli nie korzystasz już ze swoich zabawek, gier, książek – zamiast je wyrzucić pomyśl, może jest ktoś inny, komu mogłyby się przydać. W ten sposób możesz sprawić komuś przyjemność! Przyczyniasz się także do ochrony zasobów środowiska naturalnego!

 • Gaś światło kiedy wychodzisz z pokoju, wyłączaj telewizor, radio, komputer, gdy już nie będziesz z nich korzystał. W ten sposób oszczędzasz energię!

 • Zwracaj uwagę innym gdy śmiecą. Sprzątaj po swoim psie gdy wychodzisz z nim na spacer. W ten sposób dbasz o czystość swojego otoczenia!

 • Staraj się korzystać z ekologicznych środków transportu. Jeśli masz do pokonania krótki dystans chodź na piechotę lub jedź rowerem. W ten sposób przyczyniasz się do mniejszego zatrucia powietrza

 • Zwracaj uwagę na to co kupujesz. Czy produkty te są oznakowane symbolami, które świadczą o ich wpływie na środowisko naturalne (np. opakowanie nadające się do recyklingu, produkt bezpieczny dla warstwy ozonowej, nie testowane na zwierzętach itp.). Rezygnuj z zakupu produktów, które są ci zbędne. W ten sposób, będąc świadomym konsumentem, chronisz środowisko naturalne!

 • Rozmawiaj ze swoimi rodzicami, przyjaciółmi o tym, co możecie wspólnie zrobić dla ochrony środowiska naturalnego. W ten sposób wpływasz na czyjąś świadomość, uczysz innych jak być przyjaznym dla środowiska!

 • Dbaj o rośliny, kochaj zwierzęta!

 

 

Żyj w zgodzie z naturą

 

Wykonaj trzy ćwiczenia

 

Ćwiczenie na spostrzegawczość

Znajdź 5 różnic między obrazkami. Pokoloruj

(obrazek w załączniku do wydrukowania)

Ćwiczenie z kodowaniem

Zaprowadź biedronkę do listka zgodnie z zamieszczonym z boku kodem.

(obrazek w załączniku do wydrukowania)

Eko krzyżówka

(w załączniku do wydrukowania)

 

W sobotę proponuję obejrzeć z cała rodziną film animowany BYŁA SOBIE ZIEMIA z bardzo ważnym przekazem dla dzieci i dla dorosłych.

Data dodania: 2020-04-17 09:20:37
Data edycji: 2020-04-17 09:25:55
Ilość wyświetleń: 359

"Powiedz mi, a zapomnę.

Pokaż mi, a zapamiętam.

Pozwól mi zrobić, a zrozumiem"

Konfucjusz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej