„Układ Słoneczny”

„Poznajemy Układ Słoneczny”

Dzień dobry . Rozpoczynamy nowy tydzień, przed nami nowy, ciekawy temat. W tym tygodniu nasze zabawy będą związane z kosmosem. Kosmos kryje wiele zagadek, część z nich spróbujemy rozwiązać w toku naszych zabaw. Zaczynajmy!

• „Układ Słoneczny”

Zobaczcie film edukacyjny, dzięki któremu dowiecie się trochę więcej na temat kosmosu.

Następnie odpowiedzcie na pytania:
o Czy na Księżycu jest możliwe lądowanie statku kosmicznego? (tak)
o Czy Słońce jest planetą? (nie, jest gwiazdą)
o Jaka planeta krąży najbliżej Słońca? (Merkury)
o Czy na planecie Wenus jest gorąco? (tak)
o Czy wokół Marsa krążą księżyce? (tak)
o Która planeta jest największa? (Jowisz)
o Wokół której planety widać pierścienie? (wokół Saturna)
o Wokół której planety wieje silny wiatr? (wokół Uranu)
o Spróbuj wymienić planety Układu Słonecznego.

Posłuchajcie piosenki o Układzie Słonecznym

W ramach utrwalenia nazw planet proponuję Wam zabawę. Zaproś do niej wszystkich domowników, im Was będzie więcej, tym lepiej. Przygotujcie piłkę i nauczcie się rymowanki:

„Nazwy planet wszyscy znamy do zabawy zapraszamy. Słońce stoi, gwiazdy świecą. Jaką jestem ja planetą?”

Usiądźcie obok siebie i podawajcie sobie piłkę z rąk do rąk, wypowiadając przy tym słowa rymowanki. Kiedy skończycie mówić, osoba, która trzyma piłkę, wystukuje od 1 do 8 – każda wystukana liczba jest kolejną planetą (np. jeżeli osoba wystuka 5 razy, to zgadujecie, jaka jest piąta planeta). Odgadujecie nazwę planety, Ty podziel jej nazwę na sylaby i głoski. Później kolejna runda, zabawa toczy się dalej. Udanej zabawy!
Z wizytą w kosmosie – praca plastyczna
Każdy z Was chciałby chociaż raz polecieć w kosmos i zobaczyć jak tam naprawdę jest, a może chcielibyście się przekonać czy istnieje tam jakieś życie? Dzisiaj troszeczkę Wam pomogę. Każdy z Was zmieni się w kosmonautę i uda się w daleką podróż rakietą, aby spotkać nowych przyjaciół. Czego będziecie potrzebowali:
Przygotujcie:
• kolorowe kredki,
• nożyczki,
• klej,
• papier kolorowy

Na koniec poproście Rodzica by zrobili z wami eksperyment -Jak zrobić kosmos w słoiku?
Miłej zabawy

Dla chętnych dzieci w zakładce kolorowanka

Data dodania: 2020-06-08 09:19:16
Data edycji: 2020-06-08 09:28:16