Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Tradycje wielkanocne cz 4

Tradycje wielkanocne cz 4

„Zabawy wielkanocne”

„Wielkanocna gimnastyka” Pomoce : jajka drewniane lub ugotowane na twardo po jednym dla uczestnika, duże kubeczki po jogurtach, talerzyki plastikowe

 1. „Taniec z jajkiem” Podczas słuchania muzyki M. Musorgskiego „Taniec kurcząt w skorupkach” wykonaj taniec z jajkiem na dłoni tak aby go nie uszkodzić. Link do muzyki: "Taniec kurcząt w skorupkach" (z "Obrazków z wystawy") - Modest Musorgski. HD. https://pl.wikipedia.org/wiki/Obrazki...
 2. „Turlaj do mnie” Dwie osoby siedzą naprzeciwko siebie i głowami turlają jako do siebie.
 3. „Raz dwa trzy” Siadamy naprzeciw siebie , ustawiamy 2-3 kubeczki i ukrywamy jajko pod kubeczkiem. Jedna osoba z pary przesuwa kubeczki szybko, zadaniem drugiej jest odgadnąć gdzie jest jajko.
 4. „Labirynt” Z klocków lub plasteliny budujemy labirynt . Potem próbujemy przeprowadzić jajko z jednego końca labiryntu na drugi.
 5. „Wyrównaj oddech” Leżymy na plecach, jajko układamy na brzuchu , nabieramy powietrza nosem wypuszczamy ustami, staramy się oddychać bardzo powoli tak aby jajko się nie sturlało.

„Wielkanocne pisanki”

 1. „Świecą rysowane” Pomoce : świeczki urodzinowe. Narysuj świeczką wzory, linie, kółka, kwiatki. Potem możesz zabarwić jajka sokiem z buraków, łupinkami cebuli, kurkumą, sokiem ze szpinaku lub gotowymi barwnikami.
 2. „Jajko niespodzianka” Pomoce: farby, pudełko. Do pudełka wlej dużo kropli różnokolorowych farb, włóż jajko, poruszaj pudełkiem i gotowe.
 3. „Misz- masz” Pomoce: co masz z materiałów plastycznych, przyprawy kuchenne, ziarna, klej nożyczki. Ugotuj jajko na twardo lub zrób wydmuszkę. Oklej jajko dowolnym materiałem.
 4. „Wielkie jajo” Pomoce: kordonek, mulina, cienki sznurek, balonik. Nadmuchaj balon nie za mocno. Powoli smaruj balon klejem i okręcaj muliną dookoła aż powstanie ażurowy wzór, nie zapominaj o kleju. Pozostaw do wyschnięcia na 2-3 dni. Przebij balon i usuń. Powstanie piękna pisanka.

„Eksperymenty z jajkiem”

 1. „Jajko w butelce” Pomoce: jajko obrane i ugotowane na twardo, butelka z otworem nieco mniejszym niż jajko, gorąca woda. Do butelki szybko wlej gorącą wodę i wylej, połóż jajko na wylocie butelki. Co się stanie i dlaczego?
 2. „Lodowe jajka”. Pomoce; balon, koraliki, suszone kwiaty lub przyprawy. Do balona nasyp różnych rzeczy co znajdziesz w domu. Napełnij balon wodą, zawiąż i włóż do zamrażarki na 48h. Potem wyjmij, zdejmij balon i zobacz swoją pracę i uwiecznij na zdjęciu.
 3. „Przezroczyste jajko” Surowe jajko włóż na dwa dni do szklanki z octem tak aby całe było zakryte. Zobacz co się stanie?
 4. „Karty pracy” wykonaj wg instrukcji. (dodatkowo)
Data dodania: 2020-04-09 07:13:40
Data edycji: 2020-04-09 09:32:36
Ilość wyświetleń: 315

"Powiedz mi, a zapomnę.

Pokaż mi, a zapamiętam.

Pozwól mi zrobić, a zrozumiem"

Konfucjusz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej