Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Tradycje wielkanocne cz 3

Tradycje wielkanocne cz 3

„Jajko niespodzianka”

  1. „Brzydkie kaczątko”  Wysłuchanie bajki Ch. Andersena i ułożenie nowej historii o tym  Skąd się wzięło jajko łabędzia w kurniku” Wykonanie ilustracji do własnego opowiadania. Można też obejrzeć bajkę: https://ninateka.pl/film/pan-toti-wielkie-jajo lub #bajkipopolsku #bajkapopolsku #bajkanadobronac- Brzydkie kaczątko, lub https://ninateka.pl/film/przygody-kurczaka-animacja-smf
  2. „Kto znosi jajka?” Oglądanie książek i encyklopedii o ptakach, porównywanie wielkości ptaków i znoszonych przez nich jajek. Oglądanie filmu- książki K. Bajerowicz pt. „Sekretne życie ptaków cz 4” wyd. Leśne studio filmowe- Lasy państwowe lub Bajka o jajkach- tajemnicza kuchnia Ciufcia.pl
  3. Zabawa „Zanieś jajko” pomoce: łyżka i jajko ugotowane na twardo. Zadaniem dziecka jest przenieść jajko na łyżce bez upuszczenia jak najszybciej z jednego końca pokoju na drugi. Inną odmianą może być turlanie jajek za pomocą łyżki przez tor przeszkód (rozłożone klocki)
  4. Zabawa ‘Kura i kurczaki” Pomoce : duże ziarna różnych rodzajów rozłożone na miejscu zabawy. Dziecko kurczak podskakuje po pokoju w przysiadzie, i zbiera ziarenka, na hasło kurczak do kury kurczątko jak najszybciej przenosi się pod skrzydła rodzica odkłada ziarna i popiskuje pi, pi, pi.  Po ułożeniu ziarenek porównujemy wielkość, kształtna hasło kurczak na spacer, kurczę skacze dalej i zbiera aż wszystkie ziarna zostaną zebrane. Po zakończeniu zabawy siadamy razem i układamy ziarna, przeliczamy je, segregujemy, porównujemy wielkość, kształt. Na koniec układamy kurczaczka.
  5. „Kurczę” Praca plastyczna Wybieramy starą skarpetkę w kolorze żółtym białym lub innym, doczepiamy piórka,  oczy i gotowe.
  6. Karty pracy ‘Połącz w pary ptaki i …” Zgadnij czyje to..”
Data dodania: 2020-04-08 07:00:25
Data edycji: 2020-04-08 07:12:16
Ilość wyświetleń: 441

"Powiedz mi, a zapomnę.

Pokaż mi, a zapamiętam.

Pozwól mi zrobić, a zrozumiem"

Konfucjusz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej