Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Tradycje wielkanocne

Tradycje wielkanocne

„Co wiemy o tradycjach Wielkanocnych?”

  1. „Wielkanocne tradycje”- prezentacja  Po obejrzeniu rozmowa na temat najciekawszych wg dziecka  zwyczajów. Zabawa: „Świąteczne symbole” Pomoce ilustracje lub rekwizyty związane z Bożym Narodzeniem i Wielkanocą.  Dziecko ma za zadanie rozdzielić symbole i przyporządkować określonemu Świętu. Potem można też obejrzeć film „Dziwne przygody kota Filemona” – Wielkanocne sprzątanie. https://ninateka.pl/film/dziwne-przygody-kota-filemona-16
  2. Wielkanocne porządki”. Wybranie części pokoju dziecka do sprzątania Gdzie mamy największy bałagan?”- , zorganizowanie potrzebnych materiałów: gąbki, ściereczki i uporządkowanie wspólnie z dzieckiem. Po sprzątaniu nagroda : wielki uśmiech.
  3. „Praca i odpoczynek”. Krótka rozmowa o tym co robić gdy jesteśmy zmęczeni, dlaczego jest nam potrzebny odpoczynek i jak najlepiej każdy z nas odpoczywa. Zabawa: Podskoki w miejscu, do zmęczenia. Liczymy kto więcej razy podskoczy dziecko czy rodzic. Gdy się zmęczymy dziecko opiera się o rodzica i robimy kołyskę. Kołyszemy się wolno aż wypoczniemy.
  4. „Wielkanocny obrazek”. Przygotuj zieloną kartkę i farbę na tacce w kolorze: żółtym i białym oraz kartkę w kolorze brązowym. Ułóż odpowiednio dłonie na kartce. Z dwóch odciśniętych dłoni wykonaj kurczaczka, z jednej baranka. Z brązowej kartki wytnij odrysowaną dłoń, środkowy palec zagnij pod spód, złóż zewnętrzne palce do środka  i przyklej do kartki. Można też odrysować rączki i wyciąć. Możesz domalować brakujące elementy. Miłej zabawy.
  5. „Karty pracy”-załącznik
Data dodania: 2020-04-06 07:30:53
Data edycji: 2020-04-06 07:36:44
Ilość wyświetleń: 219

"Powiedz mi, a zapomnę.

Pokaż mi, a zapamiętam.

Pozwól mi zrobić, a zrozumiem"

Konfucjusz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej