Czcionka:

A+A-

Kontrast:

„Tam gdzie słońce, księżyc, gwiazdy”cz 5.

„Tam gdzie słońce, księżyc, gwiazdy”cz 5.

Dzień piąty” Lecimy w kosmos”. Wybierzcie z tych propozycji zabawy które spodobają się Waszemu dziecku.

Życzymy miłej zabawy.

  1. „No to lecimy” Zbudujcie rakietę w której wygodnie razem usiądziecie. Nie potrzeba wiele: koc, poduszki, parę rekwizytów i odrobina wyobraźni a tej Wam nie brakuje. Podczas lotu wysłuchajcie wiersza W. Chotomskiej „Rakieta opowiada o planetach” załącznik i wyobraźcie sobie podróż kosmiczną.
  2. „Prawdziwy kosmos” Obejrzyjcie na stronie https://esero.kopernik.org.pl/ jak wyglądają rakiety, sputniki, stacje kosmiczne i namalujcie lub narysujcie je.
  3. Zabawa „Księżycowy masażyk” Włączamy cichą i spokojną muzykę, dziecko siada tuż przed rodzicem i na plecach wykonujemy masażyk wg instrukcji. Załącznik Kosmiczny masaż
  4. Eksperyment „Rakieta”. Potrzebne: nożyczki, słomka, taśma klejąca, balon, nitka, sznurek. Rozciągnij sznurek w pokoju i przełóż go przez słomkę, przyczep za pomocą taśmy klejącej nadmuchany ale nie zawiązany balon (ściśnięty klamerką), przesuwamy balon na jeden koniec sznurka. Puśćcie balon i zabawa gotowa. Gdy mamy tylko balon możemy go nadmuchać, przytrzymać koniec i puścić w górę też będzie fajna zabawa. Opcjonalnie balon możemy zastąpić rękawiczką jednorazową.
  5. Kolorowanka „Kosmos” (załącznik kolorowanka)
  6. Zagadka. Zgadnij: Kto ukrył się w zielonej rakiecie?
  7. Bajka "Marysia i kosmos"
Data dodania: 2020-03-20 10:00:03
Data edycji: 2020-03-22 10:09:04
Ilość wyświetleń: 271

"Powiedz mi, a zapomnę.

Pokaż mi, a zapamiętam.

Pozwól mi zrobić, a zrozumiem"

Konfucjusz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej