Czcionka:

A+A-

Kontrast:

„Tam gdzie słońce, księżyc, gwiazdy”cz 3.

„Tam gdzie słońce, księżyc, gwiazdy”cz 3.

Dzień trzeci – „Gwiazdy”

  1. Wysłuchanie piosenki „Świeci Gwiazdka” – you tube-Maluch TV i wspólna zabawa .tekst w załączniku piosenka
  2. „Niebo pełne gwiazd”- zabawa matematyczna. Potrzebne gwiazdki, kostka, taca. Z podanego szablonu lub wg własnego wzoru wycinamy gwiazdki. Układamy je na talerzyku i przeliczamy. Podczas liczenia odsuwamy kolejno każdą gwiazdkę. Wyrzucamy kostką oczka i przeliczamy. Z tacy zdejmujemy tyle gwiazdek ile oczek pokaże kostka. Gwiazdki do wycięcia ( załącz. Gwiazdki)
  3. Zabawa „Raz dwa trzy gwiazdka patrzy” Jedna osoba stoi odwrócona, druga stara się dotrzeć do niej i ją dotknąć . Przy małym pomieszczeniu zbliżamy bardzo małymi krokami( stopkami).
  4. „Gwiazdka”-praca plastyczna. Na czarnej kartce rozchlap pędzelkiem krople białej, żółtej lub złotej farby. Rozdmuchaj farbę przez słomkę w różne strony tak aby powstały gwiazdki.
  5. Eksperyment „Gwiazdeczki”. Potrzebne będą: kostki cukru, farby, talerz woda. Na talerz wlewamy trochę wody i umieszczamy w nim kostki cukru polane kropelkami farby. Cukier w wodzie rozpuszcza się i tworzy gwiazdki.
  6. „Lunety” Wykonanie lunet z rolek po ręczniku papierowym . Oklejenie rolek kolorowym papierem i ozdobienie wg pomysłu dzieci. Wykorzystanie ich do oglądania nieba nocą.
  7. Bajka „Mała gwiazdka” tekst w załączniku bajka
Data dodania: 2020-03-18 13:36:11
Data edycji: 2020-03-20 10:13:43
Ilość wyświetleń: 207

"Powiedz mi, a zapomnę.

Pokaż mi, a zapamiętam.

Pozwól mi zrobić, a zrozumiem"

Konfucjusz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej