Czcionka:

A+A-

Kontrast:

„Tam gdzie słońce, księżyc, gwiazdy”

„Tam gdzie słońce, księżyc, gwiazdy”

Kochani rodzice, chcemy zachęcić Was do wspólnych zabaw z dziećmi wg rozkładu zajęć ustalonego w tym miesiącu. Życzymy miłej zabawy.

Scenariusz zajęć  tygodniowych – „Tam gdzie słońce, księżyc, gwiazdy”

Dzień 1-  „Ziemia i inne planety”

  1. „Rakieta”- zabawa ruchowa przy dowolnej muzyce. Siadamy wygodnie z rodzicami na podłodze i naśladujemy start rakiety. Wybieramy się w podróż. Podczas podróży odwiedzamy różne planety: łaskotek, śmiesznych kroków, psów, kotów itp. Podczas wizyty na wybranej planecie zamieniamy się w jej mieszkańców( naśladujemy ich zachowanie).
  2. „Poznajemy kosmos”- rozmowa z dzieckiem po obejrzeniu filmu „Układ Słoneczny dla dzieci 123 Edukacja” -  lub „Przygody Paxi” z platformy Esero z Centrum Nauki Kopernik -https://esero.kopernik.org.pl/ lub książki na temat kosmosu. Wskazywanie różnic i podobieństw pomiędzy planetami, pierścieni, księżyców, kolorów, określanie położenia naszej planety oraz zdolności innych planet do zamieszkania.
  3. „Na orbicie”- zabawa ruchowa . Toczymy piłkę dookoła centralnego punktu np. rodzica, pluszowej zabawki itp. Na hasło „Stop” zatrzymujemy się, na hasło „Orbita” ruszamy w przeciwną stronę
  4. „Planety” – wyszukiwanie w otoczeniu przedmiotów o kształtach podobnych do planet, określanie ich kształtu i innych przedmiotów: kula. Zgromadzenie ich w jednym miejscu i porównanie wielkości, koloru, ciężaru itd.
  5. Praca plastyczna: Z balonu wykonujemy model ziemi. Nadmuchany balon oklejamy kawałkami gazety lub kartek umoczonymi w kleju płynnym. Nakładamy min. 3 warstwy. Po wyschnięciu przekłuwamy balon szpilką, malujemy i zawieszamy w pokoju.
  6. Eksperyment: Ziemia. Na talerzu ułóż 3-4 tabletki musujące ( wapno, witamina C). Posyp tabletki różnymi kolorami barwników spożywczych. Potem delikatnie pokrop wodą za pomocą pipety i czekaj na efekt.
  7. Karty pracy „Ziemia”. Zaznaczanie odpowiednim kolorem wody, lądów i kolorowanie rysunku Załącznik Ziemia.
Data dodania: 2020-03-18 13:14:13
Data edycji: 2020-03-19 12:38:07
Ilość wyświetleń: 697

"Powiedz mi, a zapomnę.

Pokaż mi, a zapamiętam.

Pozwól mi zrobić, a zrozumiem"

Konfucjusz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej