„PRZYGODA MAŁEJ PSZCZÓŁKI”

1.Poproście rodziców by przeczytali wam opowiadanie: „PRZYGODA MAŁEJ PSZCZÓŁKI” - C. LEWANDOWSKA.

Był piękny wiosenny dzień. Rodzina pszczela wraz z małą pszczółką wybrała się na łąkę, by zebrać z kolorowych kwiatów nektar i pyłek. Pamiętaj Maju, nie oddalaj się, bo możesz zabłądzić i nie trafisz sama do naszego ula. Mamy bardzo dużo pracy, musimy zebrać nektar z kwiatów - powiedziała mama pszczoła.
Maja fruwała z kwiatka na kwiatek i zlizywała języczkiem nektar i pyłek z kwiatów. Nawet nie spostrzegła się, że oddaliła się daleko od swojej rodziny. I.... rozpłakała się. Co ja teraz zrobię? Jak trafię do swojego domku - ula? Nie pamiętam drogi. Aż tu, co to za duża pszczoła? Dzień dobry mała dziewczynko, co ty sama tu robisz? Jestem bąk Felek, dlaczego płaczesz? Ja jestem pszczółka Maja, przyfrunęłam na tę łączkę, by zbierać nektar ze swoją rodziną i się zgubiłam. I Maja się znowu rozpłakała.
Nie płacz Maju, otrzyj z oczu łzy, ja ci pomogę i szybko znajdziemy twoją rodzinę. Wiem gdzie znajdują się najbliższe ule, pofruniemy Maju razem. I bąk Felek razem z mała pszczółką przyfrunęli do ula. Dziewczynka podziękowała bąkowi i postanowiła więcej nie oddalać się od swojej rodziny pomimo pracy podczas zbierania pyłku i nektaru z kwiatów.
Odpowiedzcie na pytanie?
Gdzie wybrała się rodzina pszczółek? Po co rodzina pszczółek poleciała na łąkę? Co się przydarzyło małej pszczółce? Kogo spotkała pszczółka na łące? Co zrobił bąk? Jak myślicie jak zareagowała mama, na to, ze Maja oddaliła się od swojej rodziny?
2. Zabawa matematyczna:(plansze znajdują się w zakładce)
- dopasowywanie właściwej cyfry do ilości biedronek, motyli, os,
- porównywanie ilości wskazanych elementów, wstawianie odpowiedniego znaku między cyframi.

3. Zabawa ruchowa „Biedroneczki”.
Dzieci-biedroneczki poruszają się po sali w rytmie wystukiwanym np.na talerzyku. Podczas przerwy w grze przykucają – odpoczywają na trawie.

4. Motyle i kwiaty.
Dzieci-motyle fruwają nad łąką, omijając kolorowe np. szarfy (kwiaty), w rytmie wystukiwanym na talerzyku. Podczas przerwy w grze przykucają.

5. "Pszczółki na łące"
Podczas muzyki dzieci -Pszczółki fruwają na łące, na przerwę w muzyce - pszczółki zbierają z kwiatów nektar i spożywają.

Data dodania: 2020-05-13 13:31:43
Data edycji: 2020-05-13 13:44:12