Czcionka:

A+A-

Kontrast:

My i nasza planeta

My i nasza planeta

"List od pani Ziemi"

Słuchajcie kochani w tym i następnym tygodniu chciałabym się z Wami zaprzyjaźnić. Kiedy poznajemy nowych przyjaciół zawsze zaczynamy od poznawania się. Dzisiaj zobaczymy czy dobrze mnie znacie i czy wiecie jak należy o mnie dbać. Przygotowałam dla Was zadania, które sprawdzą Wasze umiejętności. Jeśli dobrze je wykonacie na koniec wspólnych przygód  dostaniecie dyplom „Przyjaciela Ziemi.” Życzę miłej zabawy!

Zadanie 1

Poszukajcie większego pudełka np. po butach i włóżcie do niego  różne skarby przyrody, które macie w domu: muszle, kamienie, bursztyny, patyki, liście, szyszki itp. Oprócz tego przygotujcie miskę z wodą i piaskiem, lub ziemią. Teraz należy zawiązać oczy chustką i rozpoznać po dotyku „Co to jest?”

Zadanie 2

Obejrzyjcie film Skrzaty z planety Gnu https://vod.tvp.pl/video/domowe-przedszkole,skrzaty-z-planety-gnu 46255 lub  książki o naszej planecie i odpowiedzcie na pytania: Jak możemy chronić naszą planetę?  Jak Ty w domu możesz to zrobić?

Zadanie 3

Czy wiecie, że woda w przyrodzie nie wygląda tak jak ta w kranie. Spróbujcie sami oczyścić wodę. Przygotujcie w szklankach wodę zabrudzoną: herbatą, ziemią, papierem, watą itp. Na sitku ułóżcie ręcznik papierowy, gazę lub ściereczkę i przelejcie wodę. Sprawdźcie: Co zostało na sitku? Czy wszystko udało się przefiltrować ? Czy woda jest czysta?

Zadanie 4

Przygotujcie trzy kolory barwników w słoikach, szklankach-  mogą być z  farby.( pomysły na barwniki w scenariuszu Planeta inspiracji dla marzycieli) Ustawcie w rzędzie naprzemiennie dwie szklanki puste, trzy z barwnikami. Wytnijcie paski z ręcznika papierowego i połącz nimi szklanki. Poczekajcie 2-3 godziny na efekt.

Zadanie 5

Znajdźcie w domu niepotrzebne gazety i wykorzystaj do pracy plastycznej. Najpierw zgniećcie je w kształt kuli i przyklejcie do kartki. Potem pomalujcie farbami w kolorach ziemi. Właśnie zrobiliście moją podobiznę.

Zadanie 6

Karty pracy . Pokoloruj ziemię.

Data dodania: 2020-04-20 07:53:41
Data edycji: 2020-04-20 08:02:25
Ilość wyświetleń: 232

"Powiedz mi, a zapomnę.

Pokaż mi, a zapamiętam.

Pozwól mi zrobić, a zrozumiem"

Konfucjusz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej