Czcionka:

A+A-

Kontrast:

List od pani Ziemi - kraina pingwina.

List od pani Ziemi -  kraina pingwina.

Witam Was kochani. Niedawno 25.04. (sobota) był Dzień pingwina. Z tej okazji wszystkie pingwiny, które żyją w krainie lodu przysłały list w którym proszą o pomoc bo rozpuszczają się lodowce i wkrótce pingwiny nie będą miały gdzie mieszkać. A to wszystko przez globalne ocieplenie. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o pingwinach i jak przeciwdziałać efektowi cieplarnianemu wykonajcie zadania, które dla Was przygotowałam. Życzę Wam miłej zabawy.

Zadanie 1 „Kraina pingwina”

Pooglądajcie z rodzicami książki o zwierzętach żyjących w krainie lodu – pingwinach, dowiedźcie się jakie panują tam warunki. Porozmawiajcie o tym co się stanie jeśli lód powoli będzie  znikał. Zachęcam do obejrzenia dwóch filmów :jeden o  efekcie cieplarniany, o którym opowie Paxi: Paxi https://www.youtube.com/watch?v=3oYYDXW1mMc oraz o zaczarowanym ołówku i krainie lodu : https://ninateka.pl/film/zaczarowany-olowek-latawiec-kajtka-14.

Zadanie 2 „Taniec pingwina”

Wysłuchajcie piosenki i zatańczcie z rodzicami, stajemy jedno za drugim, łapiemy się w pół i skaczemy do przodu. Na słowa : się, się, się- podskoki do góry, nóżka lewa tupiemy i wysuwamy prawą nogę, potem lewą, do przodu - podskok do przodu , do tyłu - podskok do tyłu, i raz , dwa, trzy -trzy podskoki do przodu

https://www.youtube.com/watch?v=us1fwd64i0Q

Ach jak przyjemnie

I jak wesoło

W pingwina bawić się, się, się

Raz nóżką lewą,

Raz nóżką prawą

Do przodu, do tylu

I raz dwa, trzy

Zadanie 3 „Łowimy ryby”

Pobawcie się razem w grę zręcznościową i spróbujcie złowić ryby. Potrzebne: makaron rurki, patyki do szaszłyków lub do sushi.. Rozsypcie makaron na stole, spróbujcie złowić jak najwięcej. Miłego łowienia.

Zadanie 4„Pingwin”

Wykonajcie pingwina z dowolnych materiałów: ulepcie, wytnijcie szablon i przyklejcie na rolce lub namalujcie. Poproście rodziców o zrobienie  zdjęcia pracy  i przysłanie do przedszkola.

Zadanie 5

Karty pracy z załączników.

Materiały dodatkowe film „Mały pingwin Pik- Pok” https://www.youtube.com/watch?v=3W2PEQOAvjMOraz materiały dodatkowe ze strony :eko kalendarz Dzień Pingwina

Data dodania: 2020-04-27 08:28:38
Data edycji: 2020-04-27 08:41:40
Ilość wyświetleń: 950

"Powiedz mi, a zapomnę.

Pokaż mi, a zapamiętam.

Pozwól mi zrobić, a zrozumiem"

Konfucjusz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej