K.M.O.

K.M.O. Zmysły -wzrok  „Czy zwierzęta widzą tak samo jak ludzie? ”

Człowiek w procesie ewolucji wykształcił umiejętność widzenia kolorów i dostrzegania różnic między nimi. Rozpoznawanie kolorów przez człowieka jak i przez zwierzęta ma związek z poszukiwaniem i rozpoznawaniem właściwego jedzenia.  Zwierzęta widzą jednak zupełnie inaczej niż my. Niektóre widzą lepiej od nas, inne odróżniają takie kolory, jakich my nigdy nie będziemy mogli zobaczyć, jeszcze inne mają bardzo słaby wzrok i  muszą polegać na innych zmysłach - węchu lub dotyku. Aby poznać sposób widzenia zwierząt dzieci obejrzały film pt. „Jak widzą zwierzęta?” na tablicy interaktywnej a później obejrzały przez specjalne okulary świat widziany oczami psa.  Poznały także budowę i kształt oka ludzkiego  i sprawdziły kiedy widzimy lepiej a kiedy gorzej . A na koniec podczas indywidualnych eksperymentów stworzyły niepowtarzalne obrazy przypominające nasze oczy. ( napięcie powierzchniowe- łączenie się cieczy).  Po południu każde dziecko wykonało własne okulary przybliżające nam sposób widzenia świata przez wybrane zwierzęta.

Data dodania: 2020-02-28 18:41:21
Data edycji: 2020-03-04 10:15:34