Idziemy do ZOO, ZOO, ZOO

Dzieci z Planety Odkrywców wybrały się na wycieczkę do Warszawskiego ZOO. Skorzystaliśmy z zaproszenia na wydarzenie ,,ZOO Gwiazdka z gwiazdami", którego organizatorem był Warszawski Ogród Zoologiczny.

W ZOO powitał dzieci św. Mikołaj, który miał prezenty i dla dzieci i dla mieszkających tutaj zwierząt.
Był konkurs wiedzy o zwierzętach, dekorowanie choinki
w malowane przez dzieci bombki ze zwierzętami, dekorowanie szyb sztucznym śniegiem i oczywiście zwiedzanie... :)
Atrakcje jakie czekały na dzieci to też między innymi: przekonanie się w jak szybkim czasie pawiany rozbiorą ubraną w smakołyki choinkę, jak z tym zadaniem poradzą sobie również lemury. Dzieci widziały co w prezencie gwiazdkowym dostały goryle. Przez chwilę mogły poczuć się jak
w prawdziwej dżungli pełnej egzotycznych ptaków.
Widzieliśmy przeróżne zwierzęta: kangury, lamparty, słonie, emu, nosorożce, a nawet pingwiny afrykańskie, nie sposób wymienić wszystkich.
Dzieci z Planety Odkrywców reprezentowały nasze przedszkole w reportażu z tego wydarzania, który ukazał się w telewizji TVP3 Warszawa podczas wieczornych wiadomości.
Data dodania: 2020-02-15 19:59:08
Data edycji: 2020-02-18 16:53:28