Dziś po południu

Dzień dobry.

Tak Ania i Kacperek spędzają czas wolny od przedszkola. A Adaś ozdabiał pisanki.

A jak Wy spędzacie popołudnia? Możecie pochwalić się i przesłać zdjęcia na przedszkolnego e-maila.

Na dzisiejsze popołudnie proponuję trochę ruchu.

1. Ćwiczenia Ruchu Rozwijającego W. Sherborne

- Rowerek– dorosły i dziecko leżą na plecach, stopami opierają się o stopy partnera, kreślą wspólnie kółka w powietrzu, „jadą na rowerze”.

- Domki– rodzic w klęku podpartym, tworzy domek dla swojego dziecka. Dziecko wchodzi do domku (siada skulone pod rodzicem). Dziecko potem wychodzi spod domku, przechodzi między jego nogami i rękami.

- Wycieczka– ciąganie dziecka w kocu- za ręce, na nogi, na zrolowanym kocu.

- Paczka– dziecko zwija się w kłębek na dywanie a dorosły próbuje je „rozwiązać” (zmiana ról).

- Przepychanie – dziecko i dorosły siedzą na dywanie plecami do siebie i próbują się przepychać plecami.

- Lustro– dziecko siedzi naprzeciw rodzica, zwrócone do niego przodem. Dorosły ,,rysuje” ręką w powietrzu różne figury np. jazdę sam

1. Ćwiczenia motoryki małej.

- Zabawy manualne w piasku, przesypywanie, poszukiwanie różnych przedmiotów, zakopywanie.

- Przenoszenie rożnych przedmiotów za pomocą szczypiec i kombinerek. Wspólne odkrywanie zawartości skrzynki narzędziowej, porównywanie, nazywanie różnych śrubek i kołków.

- Zakręcanie i odkręcanie nakrętek, dopasowywanie według wielkości.

Do jutra. Czekamy na wasze zdjęcia.

Data dodania: 2020-04-16 17:50:35
Data edycji: 2020-04-16 18:17:43