Dzień Kredki - 22.11.2019

Dzień kredki to piękne święto dedykowane najmłodszym dzieciom. Obchodziliśmy to święto w nietypowy sposób ponieważ był to dzień bez zabawek. Sala została zasłonięta na biało i bawiliśmy kreatywnie w to co wymyśliliśmy. Nagle znaleźliśmy się na Białej planecie i poznaliśmy historię pewnego Tęczowego króla. Oczywiście najważniejsze były kredki, pastele, świecowe, ołówkowe, duże małe, kolorowe. Dzieci obejrzały film i poznały historię i etapy powstawania kredek oraz najsłynniejszy ołówek : Zaczarowany. Potem zmienialiśmy naszą salę za pomocą różnorodnych działań plastycznych: rysowania, malowania, wycinania, lepienia. Był też teatrzyk cieni i kredkowy bal. Każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom, czapeczkę, oraz pudełko kredek.

Data dodania: 2020-02-07 13:28:28
Data edycji: 2020-02-12 10:35:19