Deszcz

Co robić kiedy pada deszcz?

W czasie deszczu dzieci się nudzą… ale nie wszystkie. Deszcz to doskonały czas do obserwacji chmur, nieba , badania ilości opadów i zbierania deszczówki. Dzieci z przedszkola obserwowały obfite opady w środowe popołudnie i zebrały prawie całe wiadro deszczówki. My też chcemy zwiększać zasoby wody i przeciwdziałać zmianom klimatycznym. Woda posłużyła nam do podlania przedszkolnych kwiatków , dzięki temu zmniejszyliśmy ilość pobieranej wody z kranu. Zachęcamy Was wszystkich: „Zbierajcie deszczówkę”. Oczywiście podczas deszczu proponujemy też różne zabawy.

„Oddech deszczu ”

Przygotujcie słomki i duże miski z wodą. Podczas słuchania „Preludium deszczowego” Fryderyka Chopina napowietrzcie wodę i spróbujcie jak najdłużej wpuszczać bąbelki przez słomkę.

„Deszczem malowane”

Przygotujcie pałeczki do sushi, niebieską farbę i kolorową kartkę. Za pomocą pałeczki namalujcie deszczowy krajobraz

„Głośno-cicho”

Przygotujcie karki papieru, lub folii. Spróbujcie naśladować deszcz o różnym natężeniu. Poproście rodziców o nagranie tych dźwięków . A potem posłuchajcie

„Deszczowe róże”- Dorota Gelner

Posłuchajcie pięknego wiersza o deszczu.

DESZCZOWE RÓŻE

Na ulice, na podwórze
rzuca deszcz deszczowe róże.
Każda mokra jest okropnie,
liście ma jak srebrne krople.

Już chodniki i kałuże
przystrojone w srebrne róże,
już na schodach i na ganku
pełno jest błyszczących wianków.

A ja sobie zaraz, wiesz,
Wyjdę na ten wielki deszcz!
Wyjdę z domu, no i już!
Zrobię bukiet z mokrych róż.

Data dodania: 2020-06-18 18:06:42
Data edycji: 2020-06-18 18:15:50