Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Czy to już wiosna? cz 4

Czy to już wiosna? cz 4

Część czwarta- „Wiosenna matematyka”

  1. Zabawa „Bociany i żabki”. Dziecko stoi na jednej nodze tak jak bocian i odliczamy razem  ile stoi ,powtarzamy kilka razy zmieniając nogę. Zaznaczamy metę i dziecko próbuje wykonać jak najdłuższy żabi skok. Zaznaczamy miejsce do którego skoczyło i mierzymy odległość stopkami, lub sznurkiem i na miarce sprawdzamy ile to jest. Zapisujemy rekordy. Potem może spróbować swoich sił rodzic.
  2. „Krasnal i wiosna” Zabawa z wykorzystaniem filmu „Wiosenne przygody krasnala’’- Witold Giersz-Serwis Ninateka. W trakcie oglądania policzcie wszystkie spotkane zwierzątka. Ile spotkał Krasnal ptaków a ile innych zwierząt? Wymień przynajmniej trzy z nich?
  3. „Wiosenne obrazki” Porównaj dwa obrazki zamieszczone na stronie i znajdź różnice.
  4. „Bocian i żaby” Potrzebne będą rurki z papieru, zakrętki od butelek i płynów. Wykonaj rurki papierowe poprzez nawinięcie pasków papieru na patyczki do grilla lub pałeczki . Zaklej końce rurek i przymocuj do zakrętek za pomocą taśmy samo przylepnej. Dla bociana wytnij skrzydła z papieru i pomaluj końce na czarno. Żabom nogi zrób dłuższe, złóż pod skosem i umocuj tak aby po naciśnięciu korka żaba skakała. Miłej zabawy.
  5. Kolorowanka „Bocian” Połącz kropki i pokoloruj obrazek.
Data dodania: 2020-03-26 08:17:12
Data edycji: 2020-03-26 08:26:42
Ilość wyświetleń: 309

"Powiedz mi, a zapomnę.

Pokaż mi, a zapamiętam.

Pozwól mi zrobić, a zrozumiem"

Konfucjusz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej