Czy to już wiosna? cz 1

Temat na ten tydzień :Czy już widać wiosnę ?

Wszystkie proponowane zabawy są zgodne z planowanymi zamierzeniami. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Dzień pierwszy „Wiosna”

1. Zabawa „Dzień dobryMaszerujemy po pokoju wesoło, na hasło „Dzień dobry”, zatrzymujemy się i podnosimy ręce w górę.
  2. Opowiadanie:” Dzień wiosny” . W sobotę 21 marca był pierwszy dzień wiosny. Wiosna to taka pora roku w której przyroda budzi się do życia. Rozkwitają kwiaty, przylatują ptaki, budzą się zwierzęta, słońce mocniej przygrzewa i dzień jest coraz dłuższy. Czy pamiętacie kiedy chodziliście do przedszkola, na spacerze oglądaliśmy pączki na drzewach i krzewach, zieleniejące się trawki i wesoło ćwierkające ptaki. To były pierwsze oznaki zbliżającej się wiosny. Wszystko dookoła robi się coraz zieleńsze. Czas na wprowadzenie wiosny do naszego domu. Zachęcamy do obejrzenia filmu pt. "Bocian i wiosna" na

3. Zabawa oddechowa „Wiosna” Zbliżała się wiosna. Języczek poszedł na łąkę (dzieci odbijają czubek języka za górnymi zębami, przy szeroko otwartych ustach). Usłyszał śpiew ptaków (naśladują śpiew ptaków, np.: ćwir-ćwir, pi-pi, tru-lu-lu), zobaczył bociana z długim, czerwonym dziobem (ściągają wargi w dzióbek), oraz skaczącą małą, zieloną żabkę (dotykają czubkiem języka górnych, następnie dolnych zębów, przy szeroko otwartych ustach). Było bardzo przyjemnie. Świeciło słońce, wiał lekki wietrzyk (wykonują krótki wdech nosem i długi wydech ustami). Języczek był zadowolony ze swojego spaceru, wracając do domu uśmiechał się radośnie (rozciągają wargi w szerokim uśmiechu).
  4. Zabawa plastyczna „Wiosenne odciski” Potrzebne: gąbka, farby, kartka papieru. Za pomocą gąbki nabierz farbę i odciśnij na kartce. Najpierw zielone tło, potem kolorowe kwiaty tak aby powstał wiosenny obrazek.
Data dodania: 2020-03-23 10:03:51
Data edycji: 2020-03-23 14:34:25