BohaterOn

Dzieci z naszego przedszkola brały udział w akcji BohaterOn.

Ogólnopolska kampania Bohateron ma  na na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON”, zapożyczone z popularnego przymiotnika „on-off”, dosłownie włącza historię bohatera – film lub prezentację. Nazwa projektu ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej wydarzeń realizowanych w celu promocji dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie za walkę o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania.

W ramach akcji dzieci:

Dowiedziały się poprzez zdjęcia, plakaty  i rozmowę na temat akcji "BohaterOn"

Obejrzały przedstawienie kukiełkowe "Niebajka o Powstaniu Warszawskim"

Przedstawiły treść spektaklu w różnorodnych działaniach twórczych..
Wykonały kukiełeki myszek i wykorzystały je w zabawach  parateatralnych
Dzieci z starszych grup porozmawiały  na temat dzisiejszych bohaterów i kto może nimi zostać w czasie pokoju.

Wykonały rysunki na temat akcji i stworzyły z nich plakaty.

Data dodania: 2021-11-30 11:09:57
Data edycji: 2021-11-30 11:26:54