Aktywność muzyczno - rytmiczna

Witam was jesteście gotowi - zaczynamy od rozgrzewki zapraszam:

Aktywność muzyczno - rytmiczna

Dzisiaj proponuję Wam zabawę z piosenką wykonywaną przez Śpiewające Brzdące-Hyc,Tup,Klap. Chciałabym żebyście zwrócili uwagę jakie tam są instrumenty używane i jak się na nich gra. Mam nadzieję, że nie będziecie mieli trudności z ich rozpoznaniem. W razie trudności pomoże wam ktoś z Rodziców. Możecie urządzić wspólne tańce i wszystkich zaprosić do zabawy. A wiem, że lubicie taniec bo nieraz na naszych zajęciach go wykonywaliście. Przypomnijcie sobie ile było śmiechu i radości. I tego Wam życzę i dobrej zabawy z naszą dzisiejszą piosenką

Aktywność matematyczna

Dzisiaj sobie  policzymy. Proponuję Wam zabawę „ Ile wpadło do pudełka?”

Pomoce: blaszana puszka, pudełko, małe kamyczki, nakrętki od butelek itd.

Rozpoczynamy zabawę od tego, że osoba, która odgaduje odwraca się tyłem. Ma za zadanie słuchać i liczyć ile usłyszała odgłosów przedmiotów wrzucanych pojedynczo do puszki. Zabawę można utrudnić wrzucając najpierw jakąś ilość przedmiotów, a za chwilę następną. Można też układać działania 4 + 6 = 10 itd. Miłej zabawy. To nie tylko dobre ćwiczenie słuchu, koncentracji uwagi , ale przede wszystkim ćwiczące umiejętność liczenia.

„ Słuchaj i ćwicz” – zabawa ruchowa . Klaszczemy np. 4 razy , podajemy liczbę i wykonujemy tyle np. podskoków. Wymyślamy do zabawy różne czynności ruchowe i dźwiękowe. Więc do dzieła. Na pewno będziecie zadowoleni.

Po zabawie czas na pracę. Proponuję Wam uzupełnienie poniższych kart. Na pewno super sobie poradzicie.

Data dodania: 2020-05-21 09:36:47
Data edycji: 2020-05-21 09:49:42