Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Improwizacje ruchowe przy muzyce

Improwizacje ruchowe przy muzyce

 

Witam wszystkich z Planety Pytalskich, którzy odwiedzili Planetę Przygód . Specjalnie dla Was przygotowałam wspólny materiał. „Muzyka zmniejsza stres, łagodzi strach, dodaje energii i poprawia pamięć. Muzyka sprawia, że ludzie są mądrzejsi.” Obcowanie z muzyką wpływa na rozwój wrażliwości estetycznej. Muzyka staje się lubiana i chętnie słuchana. Zapraszam do zabawy .


1. Zabawa "Tańczą same ręce, nogi ,głowa ,całe ciało" (przy muzyce wesołej). https://youtu.be/D-sc2df3v2g

 

 

2.Zabawy gazetami- wydobywanie dźwięków z gazety; szelest, uderzanie paluszkami i całą dłonią, zgniatanie gazet w kule, darcie podrzucanie ich najpierw prawą ręką później lewą i obydwoma , wrzucanie kul do kosza.
3. Zabawa „Marionetka”, w pozycji stojącej tańczą poszczególne części ciała, potem całe ciało. Wyobraź sobie marionetkę pociąganą za sznurki –
https://youtu.be/B_CnKhuAyEY


4. Ćwiczenia oddechowe w pozycji stojącej. Ręce w górę nabieranie powietrza nosem, ręce w dół wypuszczanie powietrza buzią.
5.W takt muzyki maszerujemy w różnych kierunkach, maszerujemy w miejscu z równoczesnym klaskaniem w dłonie. Kończąc klaszczemy w uda, ręce
https://youtu.be/lbB770dSoI0


6. Ćwiczenia oddechowe – na stojąco, trzymanie się za boki, nabieramy powietrza i wypuszczamy z równoczesnym lekkim pochylaniem się do przodu.
7. Taniec z chustkami. Taniec dowolny, przerwa w nagraniu muzycznym ,dzieci stojąc w miejscu odtwarzają zapamiętaną melodię przy pomocy wyrazów dźwiękonaśladowczych. https://youtu.be/etr_z9Z51QE


8. Ćwiczenia oddechowe – dzieci siedzą na nogach, ręce wyciągnięte do góry, zamknięte oczy i głębokie wdechy i wydechy.
9. Zabawa „Uczucia”. Rodzic puszcza fragmenty muzyki klasycznej (głośno, cicho) dzieci odgadują, jakie zostały zagrane w utworze emocje (smutek, radość, złość).
10. Zabawa z chustkami. Improwizacja do muzyki. Chustka jako lekkie piórko (delikatne miękkie ruchy), chusta jako ciężka kula (ruchy z wysiłkiem). Muzyka podpowiada, co „trzymamy” w ręce (dźwięki wysokie i niskie)
11. Ćwiczenia izometryczne – równoczesne zaciskanie pięści i prostowanie nóg
w kolanach, po sekundzie rozluźnianie mięśnie, powtarzamy ćwiczenie kilka razy.
12. Ćwiczenia oddechowe – na leżąco, wykonujemy kilka szybkich oddechów
przez nos, usta zamknięte. Wykonujemy kilka oddechów głęboko i spokojnie.
13. Sugestia słowna – muzyka relaksacyjna. https://youtu.be/3j8u0R3w5AU

 


A teraz wyobraź sobie, że jest ciepły słoneczny dzień. Leżysz na miękkiej białej chmurce. Całe twoje ciało miękko na niej spoczywa. Wszystkie części ciała toną w chmurze i żadna nie musi nic robić, bo chmura utrzymuje cię w powietrzu. Leżysz i płyniesz z chmurą. Wieje lekki, zimny wietrzyk na twoje ciało. Nad tobą, w górze, słońce świeci i ogrzewa twoje ciało ciepłymi promieniami . Dobrze ci tu. Chmura unosi cię coraz wyżej i wyżej, kołyszesz się na niej.
Wsłuchujesz się w muzykę, płyniesz po niebieskim, delikatnym niebie.
Zaczynasz delikatnie się poruszać, najpierw palcami u rąk i nóg. Teraz poruszają się ręce i nogi. Porusza się całe twoje ciało i powoli podnosi z chmurki. Powoli siadasz, rozciągasz się, nabierasz powietrze nosem a wydmuchujesz ustami, wstajesz i poruszasz się jak drzewo na wietrze. Strzepujesz ręce i nogi.

 

14.Posłuchaj piosenki o emocjach:

 

 

Na koniec zapraszam do (zakładki)-mam nadzieję ,że dacie radę uzupełnić diagram, miłej zabawy

Data dodania: 2020-05-22 08:56:30
Data edycji: 2020-05-22 09:11:10
Ilość wyświetleń: 136

"Powiedz mi, a zapomnę.

Pokaż mi, a zapamiętam.

Pozwól mi zrobić, a zrozumiem"

Konfucjusz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button