KWIATKI KASI P.Siewiera- Kozłowska 1.Zabawa dydaktyczna w oparciu o wiersz.” KWIATKI KASI „.Wdrażanie do uważnego słuchania. Posługiwanie się nazwami liczebników porządkowych w zakresie 4. Ćwiczenie pamięci. Kasia Kwiatki raz wąchała A psik! (trzy wdechy nosem przed okrzykiem A psik!) A wąchając tak śpiewała: Tulipan to pierwszy kwiatek. Drugi kwiatek to jest bratek. Żonkil, to już trzeci kwiatek, A stokrotka- czwarty kwiatek. Hokus pokus! Policz sam! Ile kwiatków razem mam?
2.Nauka piosenki „Znów przyszła Wiosna”
"Znów przyszła Wiosna" sł.Monika Kluza muz ... - YouTube
Tekst piosenki: „Znów przyszła Wiosna” 1. Co się dzieje, świat się śmieje wstało ciepłe słońce, na polanie w ciemnym lesie słychać jakiś koncert.
Wszędzie w koło jest wesoło, Miś i wilk śpiewają bo z daleka przybył gość wszyscy go witają.
Ref. Znów przyszła wiosna i skacze po drzewach rozwija kwiaty i budzi nas to mała wiosna z ptakami dziś śpiewa tęczą maluje świat
2. Po cichutku, po kryjomu przyszła do nas wiosna na paluszkach, niczym wróżka piękna i radosna
Zaprosiła do zabawy Dzieci małe duże biegną wszystkie na polanę aby śpiewać w chórze.
3.Eksperyment: „Rozkwitający kwiat” Pomoce/składniki: miseczka, woda, papierowy kwiat. Przygotowanie: Do miski wlewamy wodę. Z papieru wycinamy odpowiedni kształt kwiatka. Zaginamy płatki do środka, następnie delikatnie układamy kwiat na wodzie, uważając by go nie zalać. Obserwujemy. Kwiatek rozwija płatki. Opis zjawiska: Papier składa się głównie z włókien roślinnych, w których znajdują się kapilary. Kapilary są to cieniutkie rurki, dzięki którym w roślinach woda może być transportowana nawet na wysokość powyżej 10 metrów. Po włożeniu papieru do wody, wskutek sił działających w kapilarach na cząsteczki wody, papier pęcznieje. To dzięki temu zjawisku lilie rozkwitają tak, jak zwiędnięte kwiaty po włożeniu do wody 4.Wybierz kolorowankę i pokoloruj „Pani Wiosna” miłej zabawy.