Czcionka:

A+A-

Kontrast:

„Tam gdzie słońce, księżyc, gwiazdy”cz 4

„Tam gdzie słońce, księżyc, gwiazdy”cz 4

Dzień czwarty „Księżyc”

  1. Zabawa „Księżyc duży, księżyc mały”. Podczas zabawy pokazujemy jak zmienia się księżyc podczas swoich faz od pełni do rogalika . Potrzebna będzie chustka(cienka, przezroczysta) i wybrana muzyka. Podczas pauzy muzycznej częściowo chowamy się pod chustką ale nie całkiem. Dopiero na koniec zabawy cały księżyc znika.
  2. Film „Paxie i nasz księżyc” platformy Esero z Centrum Nauki Kopernik -https://esero.kopernik.org.pl/ lub obejrzenie książek, zdjęć o księżycu. Wyjaśnienie dlaczego księżyc jest jasny ( nie ma własnego światła, oświetla go słońce).
  3. Eksperyment „Księżyc w szklance” Potrzebne będą jako ugotowane na twardo, świeca, szklanka z wodą , latarka. Jajko okopcamy nad świecą tak aby było czarne. Wkładamy do wody i jest srebrne jak księżyc. Możemy podświetlić je latarką
  4. „Księżyc”- praca plastyczna .Wytnij 2 białe kółka, jedno zostaw a drugie podziel na części. Połowę zostaw a drugą potnij na 4-6  części. Przyklej na czarnej kartce. Możesz ozdobić brokatowym klejem lub farbami.
  5. Kolorowanka Dokończ rysunek- połącz linie. Zał nr 1
  6. „Kuchenna matematyka z rogalika” Wspólne zabawy kulinarne. Upiecz rogaliki wg ulubionego przepisu. Rozłóż na tacy i policz ile ma rogalik rogów. A ile rogów mają 2 rogaliki, ile trzy itd. Na koniec możemy zjeść rogaliki.
  7. Kołysanka „Ach śpij kochanie”- Jagódka tv – you tube
  8. Bajka o księżycu – J. Afanasjew. Zał. Nr 2
Data dodania: 2020-03-19 09:07:18
Data edycji: 2020-03-19 16:35:42
Ilość wyświetleń: 210

"Powiedz mi, a zapomnę.

Pokaż mi, a zapamiętam.

Pozwól mi zrobić, a zrozumiem"

Konfucjusz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej