Zabawa „Księżyc duży, księżyc mały”. Podczas zabawy pokazujemy jak zmienia się księżyc podczas swoich faz od pełni do rogalika . Potrzebna będzie chustka(cienka, przezroczysta) i wybrana muzyka. Podczas pauzy muzycznej częściowo chowamy się pod chustką ale nie całkiem. Dopiero na koniec zabawy cały księżyc znika.
Film „Paxie i nasz księżyc” platformy Esero z Centrum Nauki Kopernik -https://esero.kopernik.org.pl/ lub obejrzenie książek, zdjęć o księżycu. Wyjaśnienie dlaczego księżyc jest jasny ( nie ma własnego światła, oświetla go słońce).
Eksperyment „Księżyc w szklance” Potrzebne będą jako ugotowane na twardo, świeca, szklanka z wodą , latarka. Jajko okopcamy nad świecą tak aby było czarne. Wkładamy do wody i jest srebrne jak księżyc. Możemy podświetlić je latarką
„Księżyc”- praca plastyczna .Wytnij 2 białe kółka, jedno zostaw a drugie podziel na części. Połowę zostaw a drugą potnij na 4-6 części. Przyklej na czarnej kartce. Możesz ozdobić brokatowym klejem lub farbami.
Kolorowanka Dokończ rysunek- połącz linie. Zał nr 1
„Kuchenna matematyka z rogalika” Wspólne zabawy kulinarne. Upiecz rogaliki wg ulubionego przepisu. Rozłóż na tacy i policz ile ma rogalik rogów. A ile rogów mają 2 rogaliki, ile trzy itd. Na koniec możemy zjeść rogaliki.
Kołysanka „Ach śpij kochanie”- Jagódka tv – you tube