„Magnesy” W większości urządzeń elektrycznych możemy znaleźć magnesy. Znajdź w domu magnes i sprawdź jego właściwości. ( może być ten z lodówki) Przekonaj się co magnes przyciąga a czego nie. Po zabawie obejrzyj film/; Do czego można wykorzystać magnes? Fundacja Uniwersytet Dzieci https://www.youtube.com/watch?v=v8pkkFMiLF4
„Czerwony-niebieski” Przyczep do rąk gumki lub krepinę w kolorach czerwonym i niebieskim ( lub narysuj na dłoniach kropki na jednej czerwoną , a na drugiej niebieską). Pobaw się z rodzicem lub rodzeństwem. Stańcie naprzeciw siebie w parach . Na hasło niebieski- niebieski lub czerwony-czerwony, przysuńcie dłonie z niebieskim oznaczeniem ale bez ich dotykania. Jedna osoba rysuje wzory w powietrzu a druga jak w lustrze naśladuje jej ruchy. Na hasło niebieski-czerwony sklejcie dłonie i wykonajcie wspólny rysunek w powietrzu razem.
„Labirynt” Pomoce wzór labiryntu, spinacz, magnes, pudełko tekturowe wielkości kartki z labiryntem. Na kartce narysujcie labirynt lub wydrukujcie wzór. Ułóżcie go w otwartym pudełku .Połóżcie spinacz na kartce a od spodu umieśćcie magnes. Spróbujcie pokonać drogę przesuwając magnes pod kartką. Łatwiej wykonać zadanie w parze.
„Magnetyczny obrazek” Pomoce: sztywny karton, lub tył od bloku, farby, stary magnes, klej do zgrzewania na gorąco. Na kartonie namaluj ulubioną zabawkę. Poproś rodzica aby przykleił do magnesu, powieś obrazek na lodówce.
„Droga dla magnesu” –Karty pracy. Możesz je wykorzystać jako wzór do przesuwania magnesu lub jako kartę pracy. Pomiędzy liniami narysuj drogę .