Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

List od pani Ziemi - zakręcony świat.

List od pani Ziemi - zakręcony świat.

Witajcie kochani dzisiaj czas na zakręconą zabawę. Ja cały czas się obracam, chociaż tego nie czujecie, pokręćcie się razem ze mną. A pomogą Wam w tym zakrętki. Zawsze pozostaje ich w domu dużo i można je ponownie wykorzystać. Proponuję Wam dzisiaj wiele pomysłów ale mam nadzieję, że Wy wymyślicie coś zupełnie innego i przyślecie opis ze zdjęciami do przedszkola. Życzę Wam miłej zabawy.

Zadanie 1 „Czy jesteś szybki?”

Potrzebne:  dwie nakrętki, sznurek, dwa kubki po jogurcie. Pierwsza wersja łatwiejsza: połóżcie zakrętkę na górze kubka od jogurtu, podrzućcie, przekręćcie szybko kubek i złapcie zakrętkę. Druga wersja: przymocujcie zakrętkę za pomocą sznurka do dna kubka, podrzucajcie i łapcie. Trzecia : połóżcie zakrętkę na wierzchu dłoni, podrzućcie i złapcie.

Zadanie 2 „Bystrzak”

Na zakrętkach narysujcie lub naklejcie  wzory od 1-5 (jak oczka na kostce). Policzcie elementy i ułóżcie w kolejności od najmniejszej liczby elementów do największej, potem odwrotnie. Przekręćcie zakrętki aby nie widać było wzorów, spróbujcie odnaleźć tyle przedmiotów w pokoju ile jest znaczków na korku. Wybierzcie 5 zakrętek różnej wielkości, przekręćcie i ułóżcie wieżę, która zakrętka jest najmniejsza, która, największa. Posegregujcie je ze względu na kolor i wielkość. Ułóżcie z nich rytmy: np. czerwona, biała, duża itd.

Zadanie 3 „Bączek”

Do zakrętki włóżcie plastelinę, wbijcie w nią wykałaczkę tak aby przebiła korek (nóżka) i gotowe.

Zadanie 3 „Mandala”

Ułóżcie wzór  z różnej wielkości i kolorów zakrętek, jeśli chcecie go  zachować sklejcie klejem na gorąco.

Zadanie 4 „Waga”

Potrzebne: Wieszak, sznurki, dwa kubki po jogurtach, zakrętki. Do wieszaka przymocujcie kubki za pomocą sznurka tak aby były na równej wysokości. Powieście tak aby można było ważyć. Przeliczajcie i wkładajcie zakrętki, sprawdźcie ile zmieści się dużych a ile małych zakrętek, co waży więcej.

Zadanie 5 „Mini hokej”

Potrzebne: 2-3 zakrętki różnej wielkości, łyżka do butów lub duża drewniana łyżka. Zbudujcie tor do slalomu, możecie przymocować nakrętki za pomocą taśmy lub ustawić stałe przeszkody. Zostawcie jedną nakrętkę do grania i przeprowadźcie ją do bramki.

Zadanie 6 „Kto dalej?”

Potrzebne: słomki, zakrętki. Usiądźcie przy stole, lub połóżcie się na podłodze słomkę przyłóżcie do ust i przesuwajcie zakrętkii od startu do mety.

Zadanie 7 „Relaks”

Połóżcie zakrętkę na podłodze i wpatrujcie się w nią bardzo długo, spróbujcie ją przesunąć za pomocą myśli. Nie martwcie się, że się nie udało, spróbujcie jeszcze raz. Wymyślcie sposób na przesunięcie zakrętki bez jej dotykania rękami. Np.: dmuchanie.

Zadanie 8 „Miny”

Wybierzcie 5 nakrętek i namalujcie na nich emocje: radość, smutek, złość, strach, zdziwienie. Przekręćcie i losujcie. Musicie odgadnąć i pokazać wylosowaną minę, możecie porozmawiać przy okazji o tym kiedy mamy taki nastrój i co go powoduje. Możecie zakrętki trzymać  w pudełku i wykorzystywać do różnych zabaw, np. rano wskazywać jaki macie nastrój.

Zadanie dodatkowe „Dla chętnych”

Jeśli nie zmęczyliście się to możecie jeszcze dodatkowo wykonać załączone zadania.

Data dodania: 2020-04-24 07:09:36
Data edycji: 2020-04-24 07:19:22
Ilość wyświetleń: 524

"Powiedz mi, a zapomnę.

Pokaż mi, a zapamiętam.

Pozwól mi zrobić, a zrozumiem"

Konfucjusz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejTłumacz języka migowego
Biuletynu Informacji Publicznej
Tłumacz języka migowego