Świat owadów jest niezwykle fascynujący. Te maleńkie stworzenia mają czasem niesamowite kształty i ubarwienie. Warto na wycieczce do lasu czy na łąkę zatrzymać się, pochylić i zajrzeć, co tam biega w trawie ;). Tu się uwija pracowita mrówka, tam żuk drepcze po ścieżce, gdzie indziej przysiadł wielobarwny motyl...
I.Włodzimierz Ścisłowski - "Wierszyki dla dzieci"
Lata osa koło nosa, na nos patrzy się z ukosa. Lepiej leć na łąkę, oso, i tam się poczęstuj rosą, zbierz z kielichów nektar słodki, nie dbaj o łąkowe plotki, że przytyłaś - sprawdzić da się tym, iż wąska jesteś w pasie!
BĄK Bąk jest mały, lecz bojowy: boją się go duże krowy. Umie ugryźć, umie ciąć, więc ostrożny przy nim bądź!
ŚWIERSZCZ Gra na skrzypcach świerszcz swój koncert, każdy słucha go na łące, słucha pilnie zanim zaśnie, bo już mrok zapada właśnie. A świerszcz mówi: - Wiem co robię! Skrzypce zawsze mam przy sobie!
PASIKONIK Zielony pasikoniku, skrzydła do lotu naszykuj i wietrzyk wiosenny goń! Pasikoniku zielony! Kto cię na łące dogoni? Chyba jedynie koń!
TRZMIEL Trzmiele kwiatów znają wiele, lecz w tym mają swoje cele: wonny pyłek to ich cel, więc go zbiera każdy trzmiel! Wszystkie trzmiele, jak widzicie, mają przeto słodkie życie!
PSZCZOŁA Nad zieloną łąką lata złota pszczoła, nektar ją tu nęci, słońce ja tu woła, więc z kwiatka na kwiatek przelatuje sobie, aby człowiek później mógł jeść słodki miodek. Nad kwitnącą łąką lata mała pszczoła, nawet nie wie, ile pyłku zebrać zdoła!
KOMAR Szarą porą skrzypek blady gra znów koło ucha,
lecz się martwi, bo z zasady nikt go nie chce słuchać!
II. Zapraszam na film : "Między nami owadami"
III. Praca plastyczna- "Kolorowa łąka"- może Wam się spododa i sami taką namalujecie.?