Tydzień z Enfosiem

Dzieci codziennie poznawały przygody bohaterów książeczki oraz wyruszały w teren wraz z Enfosiem aby zbadać i sprawdzić czy wokół nas wszyscy dbają o środowisko. Pierwszego dnia szukaliśmy rodziny Enfosia i okazało się ,że w sąsiednim parku jest tylko jeden dąb. Nadaliśmy mu imię „Jedyneczka” bo jest jedyny i postanowiliśmy go obserwować.   Drugiego dnia badaliśmy czym możemy zastąpić plastikowe opakowania
i udaliśmy się do pobliskiego sklepu aby sprawdzić w czym pakowane są produkty i jakie opakowania nadają się do recyklingu. Niestety plastikowe opakowania nadal przeważają ale za to torebki w sklepie są biodegradowalne czyli ulegają rozkładowi.

Trzeci dzień poświęcony był segregacji śmieci, uczyliśmy się jak należy to robić poprawnie najpierw w sali potem w terenie, niestety my
w przedszkolu jeszcze nie mamy pojemników do segregowania śmieci.

Czwarty dzień to dzień doświadczeń i eksperymentów, oglądaliśmy i sprawdzaliśmy jak rozkłada się plastik i inne materiały w środowisku i jakie zagrożenia dla zwierząt zwłaszcza wodnych niosą plastikowe torebki. Potem sami stworzyliśmy eko- plastik z wody i octu. A z powstałej masy dzieci wykonały guziki.

Piąty dzień to dzień Enfosia. Najpierw wykonaliśmy jego podobiznę z krepiny i rolek po papierze. A potem udaliśmy się w teren na wielkie sprzątanie. W parku położonym obok przedszkola, uzbrojeni w jednorazowe rękawiczki zbieraliśmy śmieci i porządkowaliśmy teren. To był bardzo pracowity tydzień.

A w poniedziałek była nagroda, niektóre dzieci wraz z rodzicami wykonały eko-zabawkę,  zorganizowaliśmy wystawę ekologiczną. Wszystkim bardzo podobały się zajęcia z Enfosiem i dzieci dużo się dowiedziały o tym jak dbać o środowisko, przyrodę i naszą planetę.

Data dodania: 2020-02-07 12:57:56
Data edycji: 2020-02-12 11:45:21