Organizacja pracy

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 07:00 do 18:00.
Podstawa programowa wychowania przedszkolnego realizowana jest przez każdy dzień pobytu dziecka.

Przedszkole sprawuje opiekę nad dziećmi przez 10 miesięcy w roku, od 1 września do 30 czerwca. W czasie przerwy wakacyjnej przedszkole może pełnić dyżur przez okres dwóch tygodni.

Do przedszkola uczęszcza 100 dzieci, podzielonych na cztery grupy wiekowe liczące po 25 dzieci w każdej.

W każdej grupie zmianowo pracują dwie nauczycielki i jedna woźna oddziałowa.
Dzieci we wszystkich grupach funkcjonują zgodnie ze szczegółowymi rozkładami dnia, zawartymi w dziennikach zajęć.

Przedszkole nr 1  w czerwcu każdego roku realizuje tydzień adaptacyjny dla rodziców i dzieci nowoprzyjętych.

Nasze przedszkole występuje z szeroką ofertą współpracy dla rodziców. Organizuje wiele uroczystości i spotkań grupowych prowadzonych metodami aktywnymi, zajęcia otwarte z udziałem rodziców, teatr rodziców.
Data dodania: 2020-01-12 20:03:40
Data edycji: 2020-02-03 10:19:41