Nauka figur geometrycznych w zabawie

Wprowadzanie dzieci w świat matematyki, poznawania figur geometrycznych w formie zabawy, to dokonały pomysł, aby zachęcić je do nauki
i zgłębiania wiedzy.

Dzieci bardzo lubią układanie wzorów z mozaiki zarówno wg własnego pomysłu, jak i gotowego szablonu. Chętnie obrysowują też kształty geometryczne, tworząc z nich ciekawe kompozycje. Manipulowanie klockami rozwija koordynację wzrokową, kreatywność, koncentrację, wyobraźnię i sprawność manualną . Budowanie z klocków pozwala na swobodną ekspresję dziecka, a przy okazji ma dużą wartość edukacyjną. Klocki mogą być bardzo przydatne podczas poznawania nazw brył geometrycznych, pojęć związanych z wielkością czy rozpoznawania kolorów. Zarówno różnego rodzaju układanki geometryczne, jak i klocki zachęcają przedszkolaki do podejmowania zabaw w zespołach, uczą współpracy i kooperacji.

Data dodania: 2020-02-06 11:50:30
Data edycji: 2020-02-12 12:09:54