Dziękujemy za wolność - podróż w czasie

Dzieci z Planety Odkrywców wybrały się w podróż w czasie, do wydarzeń historycznych mających miejsce ponad
100 lat temu...

W hołdzie dla żołnierzy poległych w obronie Polski, dzieci wykonały kosz pełen kwiatów w narodowych barwach.

Podczas podróży uwagę dzieci przykuła piękna, zabytkowa i wiekowa fontanna znajdująca się w Parku Saskim.  Istnieje ona od 164 lat, waży 7 ton i była świadkiem wydarzeń wojennych.

Wraz z symbolicznym zniczem złożyliśmy kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza.

W wyobraźni spotkaliśmy żołnierzy z dawnych lat, zobaczyliśmy także współczesnych żołnierzy oraz pomnik dzielnego dowódcy, którego słuchali wszyscy żołnierze dlatego wygrali pojedynek - Józefa Piłsudskiego.

Wracając z podróży zobaczyliśmy zmianę warty żołnierzy, poznaliśmy komendy wojskowe, a nawet uczyliśmy się kroku defiladowego naśladując maszerujących żołnierzy.
Data dodania: 2020-02-14 15:44:13
Data edycji: 2020-02-18 18:11:27