Z książką na wesoło - Przedszkole nr 1 w Warszawie

Z książką na wesoło

Dzień dobry.

Rozpoczynamy na wesoło.

Dzisiaj trochę ruchu. Proponuję ćwiczenia gimnastyczne.

Skoki mniejsze i większe

• Skoki przez drabinkÄ™ - Wykonaj drabinkÄ™, np. z gazety. Wystarczy pociąć jÄ… na 5-centymetrowe paski, które uÅ‚ożycie na ziemi na wzór drabinki. Zadanie dziecka polega na sprawnym przeskakiwaniu kolejnych szczebelków.
  • Skoki przez linkÄ™ - To ćwiczenie bardzo pomaga w ćwiczeniu równowagi. Do tej zabawy potrzebna jest linka, którÄ… musisz zamocować na wysokoÅ›ci 25–30 cm.
  • Kto wyżej - Rodzic stoi z oÅ‚ówkiem lub markerem przy futrynie, a maluchy kolejno podchodzÄ… i z wyciÄ…gniÄ™tÄ… jednÄ… rÄ…czkÄ… do góry w miejscu podskakujÄ… najwyżej, jak umiejÄ…. Wszystkie wyniki muszÄ… być zaznaczone, a zwycięża dziecko, które podskoczyÅ‚o najwyżej. Maluchy bÄ™dÄ… zadziwione, dokÄ…d umiejÄ… dosiÄ™gnąć!
  • Spacerek - Puść maluchom muzykÄ™ i rzucaj im różne polecenia: „Zbieramy grzyby!”, a wtedy maluchy udajÄ…, że podnoszÄ… coÅ› z podÅ‚ogi; „Gonimy motyle!” – smyki podbiegajÄ… i Å‚apiÄ… niewidoczne motylki; „Zrywamy szyszki!”, a dzieciaki muszÄ… podskakiwać i symulować obrywanie z gaÅ‚Ä™zi szyszek itd.

Malowanka na plecach.  Zabawa w parach.

Dzieci nawzajem (z rodzicem) "malujÄ…" sobie na plecach różne przedmioty i zgadujÄ… co to jest. Zaczynamy od prostych form, jak np. piÅ‚ka, kwiatek, dom, przechodzÄ…c później do bardziej skomplikowanych jak np. baÅ‚wan, samochód, żaglówka.

CoÅ› wesoÅ‚ego, koniecznie obejrzyj. Książka bez obrazków, czyta Maciej Stuhr

A teraz zabawa z gÅ‚oskami: poszukaj w domu przedmiotów, które zaczynajÄ… siÄ™ na gÅ‚oskÄ™ K i G, R i L, S i Sz.

Ile głosek mają słowa: książka, kot, mucha itd., mamo, tato wymyśl swoje.

Jaką głoskę słyszysz na końcu wyrazu: dom, las, lis, kret, koń, noga, ucho, syn.

JeÅ›li już to opanowaliÅ›cie, możecie pobawić siÄ™ z dziećmi w Å‚aÅ„cuszek – rodzic mówi dowolne sÅ‚owo, dziecko sÅ‚owo na ostatniÄ… gÅ‚oskÄ™ np.: dom – mydÅ‚o – orzeÅ‚ – itd.

I na koniec niezwykła książka:

Miłego dnia

Data dodania: 2020-04-24 09:10:23