Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Rodzinny piknik

Rodzinny piknik

Dzień dobry,

 

Dzisiaj jest 22 maja 2020 roku. Wczoraj był ....... , a jutro będzie ............

 

Imieniny dzisiaj obchodzą: Emil, Julia, Ryta, Dorian, Fulko, Helena, Jan, Krzesisława, Marcjan, Piotr, Roman, Wiesław, Wiesława, Wisława

 

Przysłowie na dzisiaj:  "jeśli w maju śnieg się zdarzy, to lato dobrze wyparzy"  - jak zwykle, prosze, żebyście się zastanowili nad znaczeniem tego przysłowia.

 

22 maja obchodzimy:

 

  • Dzień Praw Zwierząt
  • Dzień Pac-Mana
  • Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej.

 

Dzień Praw Zwierząt - 22 maja 1997 roku zakończyła się sukcesem największa akcja na rzecz zwierząt. Polski parlament uchwalił ustawę na rzecz ochrony zwierząt. Na pamiątkę tego wydarzenia, co roku obchodzony jest Dzień Praw Zwierząt.

 

                   

 

Zabawy ruchowe na dziś:

 

  • "Głodne wróbelki" - poruszacie się po pokoju tak jak wróbelki :skoki obunóż. Na sygnał zatrzymujecie się, wykonujecie przysiad podparty i udajecie zbieranie ziarenek. Ćwiczenie powtórzcie kilka razy.

 

  • "Nakręcanie bączka" - stańcie w rozkroku z rękami na biodrach. Wykonujcie skręty tułowia w lewo i w tył, w prawo i w tył. Pokilku skrętach, jak bączek już jest "nakręcony" biegniecie na palcach wokół pokoju. Ćwiczenie powtórzcie kilka razy.

 

  • "Huśtawka" - stańcie swobodnie, ramiona opuszczone, dłonie zwinięte w pięść.  Na sygnał lekko uginacie nogi (jak na huśtawce), i wymachujecie ramionami w przód i w tył.

 

Jedziemy na piknik

 

Wyobraźcie sobie, że już niedługo, w sobotę wybieracie się na piknik razem ze swoją rodziną i musicie spacować swój plecak.

Do plecaka możecie włożyć tylko te rzeczy, których nazwy rozpoczynają się pierwszą głoską imienia członka Waszej rodziny.

Musicie też powiedzieć, dlaczego taki a nie inny przedmiot wybraliście.  Na przykład:

Mam na imię Kasia. Do moje plecaka wkładam klocki, żebym się nie nudziła, kiedy spadnie deszcz. Moja siostra ma na imię Gosia,dlatego do plecaka włożę kilka gruszek bo cała moja rodzina lubi gruszki. Moja mama ma na imię Krystyna, więc do plecaka włożę karty i kiełbaski. W karty możemy razem pograć, a kiełbaski upieczemy nad ogniskiem. Mój tata ma na imię ....   Już wiecie jak spakować plecak? Zaczynamy!

 

Czy piknik musi być zawsze poza domem, na trawie?  Jak myślicie?  Posłuchajcie:

 

 

Może warto zorganizować taki domowy piknik? Zapytajcie rodziców, czy możecie go zorganizować. Może rodzice trochę pomogą? A może starszy brat lub siostra? Życzę Wam dobrej, piknikowej zabawy.

 

Piknikowa matematyka

 

1)  Mama zabrała na piknik 4 jabłka, 4 gruszki i 2 banany. Ile owoców było w piknikowym koszyku?

 

2)  Piknikowy koc ma piękne wzory. Krzyś policzył, że jest na nim 6 prostokątów, 4 koła,  2 okręgi i 8 trójątów. Ile figur geometrycznych jest na kocu piknikowym?

 

3)  Na jednym talerzu mama położyła 12 cukierków owocowych i 8 cukierków miętowych. Na drugim talerzu mama położyła 6 herbatników i 13 pierniczków. Na którym talerzyku było więcej słodyczy?

 

Piknikowa praca plastyczna

 

Narysujcie lub namalujcie rośliny i owady, które zauważyliście będąc na pikniku. Co możecie namalować? Trawę, drzewa, kwiaty , biedronkę, pszczołę,trzmiela, osę, muchę i ...? Macie własne pomysły? Na pewno macie, bo owadów jest naprawdę bardzo, bardzo dużo. Już sobie wyobrażam Wasze piękne, kolorowe prace!

 

 

Czy pamietacie, że należy często myć ręce? Mam nadzieję, że tak.  Żeby utrudnić przenoszenie się zarazków, nie należy też podawać ręki na powitanie. Wystarczy grzeczny ukłon i zwykłe "dzień dobry". A dlaczego?

Centrum Nauki Kopernik pięknie Wam to wyjaśni.

 

 

Dzisiaj ćwiczymy graficzny zapis litery N, n

 

kreślenie litery N, n

 

Pozdrawiam Was serdecznie, do zobaczenia w Przedszkolu!

 

Kasia

 

 

 

 

 

Data dodania: 2020-05-22 10:30:37
Data edycji: 2020-05-22 15:11:36
Ilość wyświetleń: 204

"Powiedz mi, a zapomnę.

Pokaż mi, a zapamiętam.

Pozwól mi zrobić, a zrozumiem"

Konfucjusz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button