Muzyka relaksacyjna

1.Dzisiaj zajmiemy się innym rodzajem muzyki – muzyką relaksacyjną.

Posłuchajcie jej i powiedzcie czy ta muzyka rożni się od muzyki klasycznej.

2.„Gdzie można usłyszeć muzykę?” – Podaj swoją propozycje (miejsc typowych i nietypowych).
Jak nazywa się specjalne miejsce, gdzie można słuchać koncertów muzyki klasycznej? (filharmonia)
Gdzie odbywają się przedstawienia, w których głównie słychać muzykę klasyczną i śpiew? (opera)
Jeszcze inne propozycje: kościoły, szkoły muzyczne, przedszkola, koncerty plenerowe itd.
Muzyka relaksacyjna.
3.„Mozart-RondoAlla Turca !” –posłuchajcie utworu jeszcze raz i spróbujcie namalować to, co sobie wyobrażacie podczas słuchania muzyki.

4.Gdy słuchacie muzyki relaksacyjnej, zamykacie oczy, to gdzie się wtedy przenosicie? (na łąkę, do lasu a może na egzotyczną wyspę, gdzie można odpocząć sobie i poleżeć w hamaku.)
5.Posłuchajcie teraz utworów A.Vivaldiego i jak myślicie czy można do tej muzyki zatańczyć ? spróbujcie, przygotujcie sobie dwie chustki, lub wstążki lub dwie kartki papieru.

6.A na koniec nauka o instrumentach po angielsku.

Data dodania: 2020-05-19 06:28:42
Data edycji: 2020-05-19 06:36:39