Dziś po południu - Przedszkole nr 1 w Warszawie

Dziś po południu

Dzień dobry.

Tak Ania i Kacperek spędzają czas wolny od przedszkola. A Adaś ozdabiał pisanki.

A jak Wy spędzacie popołudnia? Możecie pochwalić się i przesłać zdjęcia na przedszkolnego e-maila.

Na dzisiejsze popołudnie proponuję trochę ruchu.

1. Ćwiczenia Ruchu Rozwijającego W. Sherborne

- Rowerek– dorosÅ‚y i dziecko leżą na plecach, stopami opierajÄ… siÄ™ o stopy partnera, kreÅ›lÄ… wspólnie kóÅ‚ka w powietrzu, „jadÄ… na rowerze”.

- Domki– rodzic w klÄ™ku podpartym, tworzy domek dla swojego dziecka. Dziecko wchodzi do domku (siada skulone pod rodzicem). Dziecko potem wychodzi spod domku, przechodzi miÄ™dzy jego nogami i rÄ™kami.

- Wycieczka– ciÄ…ganie dziecka w kocu- za rÄ™ce, na nogi, na zrolowanym kocu.

- Paczka– dziecko zwija siÄ™ w kÅ‚Ä™bek na dywanie a dorosÅ‚y próbuje je „rozwiÄ…zać” (zmiana ról).

- Przepychanie – dziecko i dorosÅ‚y siedzÄ… na dywanie plecami do siebie i próbujÄ… siÄ™ przepychać plecami.

- Lustro– dziecko siedzi naprzeciw rodzica, zwrócone do niego przodem. DorosÅ‚y ,,rysuje” rÄ™kÄ… w powietrzu różne figury np. jazdÄ™ sam

1. Ćwiczenia motoryki małej.

- Zabawy manualne w piasku, przesypywanie, poszukiwanie różnych przedmiotów, zakopywanie.

- Przenoszenie rożnych przedmiotów za pomocÄ… szczypiec i kombinerek. Wspólne odkrywanie zawartoÅ›ci skrzynki narzÄ™dziowej, porównywanie, nazywanie różnych Å›rubek i koÅ‚ków.

- Zakręcanie i odkręcanie nakrętek, dopasowywanie według wielkości.

Do jutra. Czekamy na wasze zdjęcia.

Data dodania: 2020-04-16 17:50:35
Data edycji: 2020-04-16 18:17:43